Instagram, repost özelliğini test etmeye başladı

Instagram, repost özelliğini test etmeye başladı.Meta sözcüsü, testin yakın zamanda kısıtlı sayıda kullanıcıya açılacağını açıkladı.
Instagram, repost özelliğini test etmeye başladı

Instagram, repost özelliğini test etmeye başladı. Dün Matt Navarra tarafından gündeme getirilen özellik, aslında 12 Mayıs'ta Alessandro Paluzzi tarafından keşfedilmişti. Repost özelliğinin test edildiğine yönelik bulgular, Instagram'ın yetkilileri tarafından da doğrulandı. 

Instagram'ın ana şirketi Meta'nın sözcüsü, tıpkı Hikayeler'de olduğu gibi Akış'ta da yeniden paylaşmayı (reshare) test ettiklerini dile getirdi. Meta sözcüsü, testin, yakın zamanda kısıtlı sayıda kullanıcıya açılacağını sözlerine ekledi. 

Şimdiye kadar kullanıcılar, başka bir kullanıcının paylaştığı gönderiyi kendi profillerinde yeniden paylaşmak için üçüncü taraf uygulamalara başvurmak zorunda kalıyordu. Ancak yeniden paylaşım özelliği, tek bir gönderinin başka kullanıcılar tarafından birden fazla kez paylaşılmasını sağlayarak, gönderilerin daha fazla görünürlük kazanmasına destek olabilir. 

Özellikle son dönemde platformda videoların önceliklendirilmesi, Instagram'da fotoğraf formatındaki içerikleri seven kitleyi rahatsız etmişti. Kullanıcılar, yeniden paylaşım özelliği sayesinde fotoğraf formatındaki içeriklere Akış'ta daha rahat erişebilir. İçerik üreticileri açısından ise görünürlük adına yalnızca video içerik ve reels üretme zorunluluğu ortadan kalkabilir. 

Aslına bakarsanız genellikle marka iş birlikleri için kullanılan gönderilere katkıda bulunan davet etme özelliği, aynı gönderiyi iki farklı hesapta paylaşmanızı sağlıyor. Ancak bir yeniden paylaşım özelliği gibi gönderiler, geniş kitlelerin paylaşımına açılmıyor. 

Bu arada Instagram'ın en büyük rakibi TikTok'un da yeniden paylaşım özelliği üzerinde çalıştığını hatırlatalım. Instagram'ın video özelliklerini ve Akış formatını değiştirerek uygulamayı yavaş yavaş TikTok'a dönüştürmeye başlaması büyük bir tepki yaratsa da, profile eklenen yeniden paylaşım sekmesi, kullanıcı tabanını mutlu edebilir. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.