Revo Capital, araç onarımı için "şimdi al, sonra öde" çözümü sunan Bumper'a yatırım yaptı

Revo Capital, araç onarımı konusunda "şimdi al, sonra öde" çözümleri sunan Bumper'a yatırım yaptığını açıkladı. Yatırımın mali detayları ise paylaşılmadı.
Revo Capital, araç onarımı için

BNPL pazarının, 2025 yılında 680 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşacağına dair öngörüleri daha önce Webrazzi Insights tarafında sizlere aktarmıştık. "Şimdi al, sonra öde" pazarı bu denli yükselişteyken Revo Capital da araç onarımı konusunda "şimdi al, sonra öde" çözümleri sunan Bumper'a yatırım yaptığını açıkladı. Yatırımın mali detayları ise paylaşılmadı.

2013 yılında Jack Allman ve James Jackson tarafından hayata geçirilen İngiltere merkezli Bumper'ın yaptığı iş otomobil bayileri için bir ödeme platformu olarak açıklanıyor. Bumper, müşterilerin onarım maliyetlerini tamamen faizsiz, yönetilebilir aylık ödemelere yaymalarına olanak tanıyarak araba onarımları ve aksesuarları için daha iyi bir ödeme yöntemi sunuyor. Kısacası şirket, araba onarımlarını finanse etmek ve yönetmek için sunduğu faizsiz esnek ödemeleri ile dikkat çekiyor.

Şu anda, Volkswagen Group, Ford, Jaguar Land Rover ve Nissan da dahil olmak üzere, franchise verilen Birleşik Krallık bayi pazarının yüzde 70'i Bumper'ı kullanıyor. Halihazırda İngiltere ve İrlanda'da aktif bir oyuncu olan Bumper, şu anda ürününü Almanya, İspanya ve Hollanda'da da piyasaya sürüyor.

Revo Capital'dan alınan yeni yatırımın, bu yeni pazarlarda işe alım, teknoloji ekibinin ölçeklendirilmesi ve pazarlamaya yönelik olacak şekilde kullanılacağı belirtiliyor.

Revo Capital'ın paylaşımına göre otomotiv tamiri ve satış sonrası pazarının 2030 yılına kadar 300 milyar euroya ulaşması bekleniyor. Financial Times ise Bumper'ın 2021'de brüt emtia değerini, yani GMV'sini üç katına çıkardığını belirtiyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.