Koç Topluluğu şirketlerinden Token, Ödero markası ile ödeme hizmetleri vermeye başlıyor

Koç Topluluğu şirketlerinden Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş., Ödero markası ile ödeme hizmetleri vermeye başlıyor. 
Koç Topluluğu şirketlerinden Token, Ödero markası ile ödeme hizmetleri vermeye başlıyor

Hatırlarsanız, daha önce Webrazzi Summit 2021'e konuk olan Erkan Duysal, Token özelinde, ödeme sistemlerinde offline platformların online hizmetlere evrimine dair bilgileri bizlerle paylaşmıştı. Token Ödeme Hizmetleri CEO'su Hande Sarıdal ise Webrazzi Fintech 2021'e katılmış ve 2022 yılının Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para için başlangıç yılı olacağını söylemişti. Sarıdal, 2022'de mevcut iş modellerini büyütüp derinleştireceklerine de değinmişti.

Şimdi ise Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan ödeme ve elektronik para kuruluşu olarak faaliyet lisansı alan Koç Topluluğu’nun şirketi Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş., Ödero markası ile fiziksel ödeme cihazları ile sunulan deneyimi, online ödeme tarafına da taşımaya başlıyor.

Token Finansal Teknolojiler’in Genel Müdürü Erkan Duysal’ın Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldığı Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş.’nin Genel Müdürlük görevini ise Hande Sarıdal üstleniyor.

Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. Genel Müdürü Hande Sarıdal, son yıllarda hızlanan e-ticaret sektörü pandeminin de etkisiyle büyük ivme kaydettiğini; 2021 yılında ülkemizde e-ticaret hacminin yüzde 69 artarak 381,5 milyar TL olarak gerçekleştiğini söyledi. Sarıdal, bu alandaki çalışmalarına hız verdiklerini ve yenilikçi hizmetlerle e-ticaret yapan veya başlamak isteyen küçük-orta ölçekli şirketlerin ve girişimcilerin ticari faaliyetlerini kolaylaştırmanın yanı sıra son kullanıcının güvenli bir şekilde online alışveriş yapabilmesini amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Kemal Ebiçlioğlu ise ödeme sistemlerine yapılan yatırımların küresel çapta hızla büyümeye devam ettiğini ve tüketicilerin ihtiyaç ve taleplerine yönelik inovatif çözümler geliştirmenin son derece önem kazandığını belirtti.

Türkiye’de Ödero olan marka, yurt dışında Odero adıyla hizmet verecek

Ebiçlioğlu, Türkiye’de Ödero markasıyla yaptıkları çalışmalara yurt dışında Odero markası ile uluslararası boyut kazandırmayı, Topluluk şirketlerinin varlık gösterdiği ve finansal erişime ihtiyaç duyan diğer pazarlara da sunmayı hedeflediklerini söyledi. Türkiye’de başvuruyu yaptıktan sonra 2021 başında Romanya’da Token Payment Services Srl şirketini kurduklarını belirten Ebiçlioğlu, diğer açılımı 2022 Nisan ayında ise Azerbaycan ofisini açarak Orta Asya coğrafyasında yaptıklarını; Koç Topluluğu’nun hedefleri paralelinde global yolculuklarında hızlı adımlar atmayı hedeflediklerini dile getirdi. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.