Netflix, mobil oyunlar için "oyuncu etiketleri" özelliğini test ediyor

Netflix, kullanıcıların kendi mobil oyunlarını oynarken oluşturabilecekleri ve herkese açık olarak görüntüleyebilecekleri oyuncu etiketi tarzı tanıtıcıları test ediyor.
Netflix, mobil oyunlar için

Netflix, son dönemde oyunlara olan ilgisiyle gündemimize geliyor. Şirket, geçtiğimiz haftalarda yayınladığı iş ilanları ile bulut oyun sektörüne girebileceğinin sinyallerini vermişti. Ayrıca Netflix'in mobil uygulamalarındaki oyunlara olan ilginin pek de yüksek olmadığından da bahsetmiştik. Uygulama analitiği şirketi Apptopia’ya göre, Netflix'teki oyunlar toplamda 23,3 milyon kez indirilmiş ve günlük ortalama 1,7 milyon kullanıcıya ulaşmıştı.

Platformun oyunlarına olan ilgili yüzde 1 civarında olsa da şirket, kataloğunu 2022'nin sonuna kadar ikiye katlamayı ve 50'den fazla oyunu piyasaya sürmeyi planladığını açıklamıştı.

Netflix'in şimdi de oyun odağında yeni bir özelliği test ettiği ortaya çıktı. Mobil oyun geliştirici Steve Moser'a göre şirket, kullanıcıların kendi mobil oyunlarını oynarken oluşturabilecekleri ve herkese açık olarak görüntüleyebilecekleri oyuncu etiketi tarzı tanıtıcıları test ediyor. Söz konusu özelliğin, üyelerin diğer kullanıcıları oyun oynamaya ve skor tablolarında nerede sıralandıklarını görmelerine izin vermesine ve oyuncuları oyuna davet etmelerine yardımcı olacağı söyleniyor. 

Netflix, kısa bir süre önce Into the Breach ve Mahjong Solitaire oyunlarını platforma ekledi. Şirket, bundan sonra ise bazı kullanıcılara belirli Netflix profili ile ilişkili oyun tanıtıcısını oluşturma ve yönetme seçeneği verdi. Paylaşılanlara göre Netflix, oyuncu etiketi veya başka bir oyun platformunda herkese açık olarak kullandığınız bir kullanıcı adı oluşturduktan sonra bu takma adı platformunda otomatik olarak kontrol edecek ve kullanmak istenen oyuncu etiketini onaylayacak. Bu noktada kullanıcı adının benzersiz, yani başkaları tarafından kullanılmıyor olması gerektiğini de hatırlatmak gerek.

Netflix'in bu özellik konusunda yorum yapmadı. Netflix sözcüsü Kumiko Hidaka, Netflix mobil oyun deneyimini zenginleştirmek için farklı özellikler araştırdıklarını; şu an için tek söyleyebileceklerinin bu olduğunu açıkladı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.