Web3 platformu Thirdweb, 160 milyon dolar değerleme ile 24 milyon dolar yatırım aldı

Londra merkezli NFT ve Web3 teknoloji platformu Thirdweb, Haun Ventures'ın liderliği üstlendiği Seri A turda 24 milyon dolar yatırım aldı. Tura Coinbase Ventures ve Shopify da katıldı.
Web3 platformu Thirdweb, 160 milyon dolar değerleme ile 24 milyon dolar yatırım aldı

NFT ve Web3 teknoloji platformu Thirdweb, Haun Ventures'ın liderliği üstlendiği Seri A turda 24 milyon dolar yatırım aldı. Coinbase Ventures ve Shopify'ın da katıldığı yeni yatırım turu sonrasında şirketin değerlemesi 160 milyon dolara ulaştı. 

Sadece 9 ay önce yayına alınan ve Furqan Rydhan ile Steven Bartlett tarafından geliştirilen Thirdweb, şirketlerin Web3 altyapı katmanları oluşturmasına yardımcı oluyor; aynı zamanda oyunlar ve NFT kulüpleri dahil olmak üzere uygulamaların farklı blockchain'lerde çalışması için araçlar sunuyor. 

Londra merkezli Thirdweb, son dokuz ayda 55 binden fazla geliştiricinin araçlarını kullandığını, altı farklı blockchain'de 150 binden fazla akıllı sözleşmeyi güçlendirdiklerini ve müşterilerin projelerinin haftalık toplam gelirde 1,5 milyon doların üzerinde olduğunu açıkladı. Steven Bartlett, şu anda Thirdweb'de herhangi bir ücret veya komisyon olmadığını, bunun tek istisnasının bazı Thirdweb kurumsal müşterilerinin tedarik politikalarının bir parçası olarak bir ücret ödemesi olduğunu söyledi.

Thirdweb, 2021 yılında, teknoloji dünyasının önde gelenleri arasında yer alan Gary Vaynerchuck ve Mark Cuban gibi isimlerden 5 milyon dolar yatırım almıştı. Steven Bartlett ise daha önce, 2019'da CEO olarak görevinden ayrılmadan önce 600 milyon doların üzerinde değerlemeye ulaşan sosyal medya pazarlama ajansı Social Chain'i kurmuştu.

Girişim, aldığı yeni yatırımı akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan oturum açmalar, yayınlama araçları ve daha fazlası gibi alanları kapsayan yaklaşık 10 özelliği kapsayan araç setini geliştirmeye devam etmek için kullanacağını açıkladı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.