Tarım ve gıda ticareti platformu Tridge'in değerlemesi 2.7 milyar dolara ulaştı

Güney Kore merkezli Tridge, DS Asset Management'tan 37 milyon dolar yatırım aldı. Tridge'in değerlemesi bu yatırımla birlikte 2.7 milyar doları aştı. 
Tarım ve gıda ticareti platformu Tridge'in değerlemesi 2.7 milyar dolara ulaştı

Son dönemde gerek doğal kaynakların azalması, gerekse sürdürülebilirlik kavramının önem kazanması ile agritech girişimlerine olan talep de bir hayli artmış durumda. Bu kapsamda yapılan yatırımlar da fazlasıyla dikkat çekiyor. Son olarak, agritech alanında faaliyet gösteren Güney Kore merkezli girişim Tridge de DS Asset Management'tan 50 trilyon won, yani yaklaşık 37 milyon dolar yatırım aldı. Tridge'in değerlemesi bu yatırımla birlikte 2.7 milyar doları (3.6 trilyon won) aştı. 

Bugüne kadar toplam 111,7 milyon dolar yatırım alan ve daha önce SoftBank tarafından da desteklenen Tridge, aldığı yeni yatırımı yurt dışı açılımını hızlandırmak için kullanacağını açıklıyor. 

Tridge, 2015 yılında Hoshik Shin, Kangwook Lee ve Minjong Chung tarafından hayata geçirildi. Girişim, global olarak alıcıları ve tedarikçileri birbirine bağlamak için teknoloji ve insan ağını birleştiren dijital bir platform olarak faaliyet gösteriyor. Dünyanın dört bir yanındaki ithalatçıların ve ihracatçıların global gıda ve tarım pazarını anlamalarına, daha akıllı ve daha kolay ticaret yapmalarına yardımcı oluyor. Platform, araştırmadan sipariş vermeye yardımcı oluyor ve alıcıların gıda ve tarım ürünlerini 150'den fazla ülkede makul fiyatlarla tedarik etmelerini sağlıyor. Satıcılar, satış kanallarını çeşitlendirebildikleri gibi bozulabilir gıdalar için de zamanında alıcı bulabiliyor.

Tridge'in platformundaki ülkeler arasında Türkiye de var

Şirketin kendi web sitesine göre, Tridge ile alıcıların tedarikçilere göz atabilecekleri ve anlaşmalar yapmak için onlarla doğrudan iletişime geçebilecekleri bir tedarikçi dizini sağlanıyor. Ayrıca, gıda ve tarım endüstrisini daha iyi anlamlandırmaya yardımcı olabilecek istihbarat ve veriler sağlıyor. Tridge'in içeriği ve verileri çok çeşitli pazarları kapsıyor. 

Tridge'in kurucusu ve CEO'su Hoshik Shin, ABD, Brezilya, Türkiye, Hindistan, Vietnam, Avustralya, Tanzanya, Hollanda ve Kanada dahil olmak üzere birçok ülkede, Tridge'in platformunda gerçekleşen çok fazla işlem olduğunu belirtiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.