Dijital sağlık girişimi Ubie 26,2 milyon dolar yatırım aldı

Ubie, yapay zeka teknolojisini kullanarak hastalıkları semptomlar üzerinden teşhis ediyor. Şirket, hastalığı doğru teşhis etmek ve hastalıkla ilgili daha ayrıntılı bir sonuç ortaya koymak için kullanıcıyı 20 soruluk bir teste tabii tutuyor.
Dijital sağlık girişimi Ubie 26,2 milyon dolar yatırım aldı

Dijital sağlık girişimi Ubie 26,2 milyon dolar yatırım aldı. 26,2 milyon dolarlık yatırım turuna Norinchukin Capital, Nventure Capital, Dai-ichi Life Insurance, Egg Forward, Suzuken katıldı. Şirketin toplam yatırım miktarı yaklaşık 60 milyon dolar oldu. Yeni gelen yatırım şirketin ABD pazarındaki etkinliğini artırmak için kullanılacak. 

Japonya merkezli şirket, 2017 yılında kuruldu. Şirket, yapay zeka teknolojisini kullanarak hastalıkları semptomlar üzerinden teşhis ediyor. Şirket, hastalığı doğru teşhis etmek ve hastalıkla ilgili daha ayrıntılı bir sonuç ortaya koymak için kullanıcıyı 20 soruluk bir teste tabii tutuyor. Aylık 5 milyon kullanıcıya sahip olan girişim, hem hastalar hem de sağlık kurumlarıyla doğrudan temasa geçiyor. Şirket, 50'den fazla doktor tarafından hazırlanmış 50 bin tıbbi makaleden oluşan bir veri tabanına sahip. Ubie, ayrıca şimdiye kadar 20'den fazla ilaç firmasıyla ortaklık kurdu. 

Son dönemde Asya Kıtası merkezli dijital sağlık girişimleri aldıkları yatırımlarla dikkat çekiyor. Dün yapay zeka odaklı sağlık girişimi AIRS Medical 20 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. 20 milyon dolarlık yatırıma Q Capital Partners, Hanwha Life ve mevcut yatırımcısı Klim Ventures katıldı. Yeni gelen yatırım yeni pazarlara açılmak için kullanılacak.

2018 yılında kurulan girişim, teşhis testleri ve robotik teknolojiler sunuyor. AIRS Medical'in amacı hem hasta hem de sağlık hizmeti sağlayıcısı deneyimini iyileştirmek. Güney Kore merkezli girişim, hastalıkları MR görüntüleri üzerinden teşhis ediyor. Geliştirdikleri MRI rekonstrüksiyon yazılımı geçen yıldan beri 130 bin görüntü inceledi. Şirket, geçen Mart ayında Güney Koreli yapay zeka girişimi artiQ'yu satın aldı. Şirket gelecek dönemde Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa, Güneydoğu Asya ve Latin Amerika'ya açılmayı hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.