Google Meet'te canlı paylaşım: Kullanıcılar Spotify, YouTube ve Kahoot!'ta ortaklaşa vakit geçirebilecek

Kullanıcılar, YouTube'dan video izleyebilirken, Spotify'dan birlikte çalma listesi oluşturabilecek. Aynı şekilde kullanıcıların birlikte Heads Up!, UNO! Mobile veya Kahoot gibi oyunlar oynayabileceğini de belirtelim. 
Google Meet'te canlı paylaşım: Kullanıcılar Spotify, YouTube ve Kahoot!'ta ortaklaşa vakit geçirebilecek

Google'ın Meet ve Duo ürünlerini birleştireceğini sizlere daha önce aktarmıştık. Sadece Google Meet ürünü ile yola devam etmeyi planlayan şirket, Duo'nun sağladığı özellikleri Meet ürününde kullanıcılarına sunacağını açıklamıştı. Bu bağlamda Google Duo mobil uygulamasının kademeli olarak Google Meet uygulamasına dönüşürken şirket, bugün paylaştığı yeni bir gönderi ile Meet'e canlı paylaşım özellikleri getireceğini duyurdu. 

Bu özellikler kapsamında Meet üzerinden görüşme yapan kullanıcılar, birlikte video izleyip, müzik dinleyebilecek. Kullanıcılar, YouTube'dan video izleyebilirken, Spotify'dan birlikte çalma listesi oluşturabilecek. Aynı şekilde kullanıcıların birlikte Heads Up!, UNO! Mobile veya Kahoot gibi oyunlar oynayabileceğini de belirtelim. 

Aslına bakarsanız Google Meet'in bu yeni özelliğini daha önce Apple ve Meta ürünlerinde görmüştük. Kullanıcılar, Apple Shareplay üzerinden TV+, TikTok, Disney+, Hulu, HBO Max, NBA, Twitch, TikTok, MasterClass, ESPN+, Paramount+, Pluto TV, Apple Fitness+ ve Apple Music içeriklerini beraberizleyebiliyor.

Birlikte izleme ve dinleme özelliği nasıl çalışıyor? 

Birlikte izleme ve dinleme özelliğini kullanmak için görüntülü arama esnasında üç noktaya basarak Etkinlikler seçeneğine basın. Karşınıza çıkan eklentiler kısmından dilediğiniz uygulamayı seçebilirsiniz. Meet doğrudan sizi seçtiğiniz uygulamaya yönlendirecek.Birlikte Spotify dinlemek istiyen kullanıcılar için özelliğin yalnızca Spotify Premium müşterilerine açık olduğunu söyleyelim. 

Geçtiğimiz haftalarda Duo uygulamasında yayına alınan özellik, Duo'nun Meet'e dönüşmesiyle Meet'te de görünür olmaya başlayacak. Söz konusu güncellemenin bu ay boyunca devam edeceğini belirtmekte fayda var. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.