Vegan ve vejetaryen yemek sipariş uygulaması Vego, 100 milyon TL değerleme ile tohum öncesi yatırım aldı

Vego, 19 Ağustos tarihinde canlıya çıkmadan önce 100 milyon TL değerleme ile tohum öncesi yatırım aldığını duyurdu.
Vegan ve vejetaryen yemek sipariş uygulaması Vego, 100 milyon TL değerleme ile tohum öncesi yatırım aldı

Son dönemde vegan ve vejetaryen beslenme yönündeki eğilimde ciddi bir artış görülmekte. Bu kapsamda, vegan beslenmeyi odağına almış kişiler için yemek alternatifleri de her geçen gün artıyor. Ancak, bilhassa yemek sipariş uygulamalarından sipariş verilmek istendiğinde çoğunlukla vegan veya vejetaryen beslenmenin odak noktası olmadığını görüyoruz. Bunu ortadan kaldırmak üzere hayata geçirilen Vego, kısa bir süre sonra yayın hayatına başlayacak.

Girişim, 19 Ağustos tarihinde canlıya çıkmadan önce 100 milyon TL değerleme ile tohum öncesi yatırım aldığını duyurdu. "Friends & Family" şeklinde gerçekleşen yatırım turunda öne çıkan isim ise Şerif Aras Doğruel oldu.

Pilot bölge olarak Kadıköy'ü belirleyen Vego, sıfır karbon salımı ve sıfır atık politikasıyla çalışan yemek siparişi uygulaması olmayı hedefliyor. Kullanıcılarıyla iOS ve Android üzerinden buluşacak olan uygulama, başlangıç olarak Kadıköy bölgesindeki vegan ve vejetaryen mutfağı olan restoranları müşterileriyle buluşturacak.

Vego, sadece bisiklet ve elektrikli motor ile servis vermeyi planlıyor

Vego, sadece İstanbul'da kayıtlı 20 binden fazla vegan ve vejetaryen mutfağı olduğunu söylüyor. Girişim, operasyonlarını tüm restoranlara yetecek kadar büyütmeyi hedefliyor. Vegan ve vejetaryen beslenme dünyasına uygun olacak şekilde hizmetini projelendiren Vego, sıfır atık ve sıfır karbon salımı için özel olarak çalıştığı paketleme biçimi ile sadece bisiklet ve elektrikli motor ile servis vermeye başlıyor.

Büyükşehirlerde yaşayan insanlar için yaşam kalitesi ve tüketim alışkanlıklarının iyileştirilmesini hedefleyen uygulama, sürdürülebilirlik, atık politikası iyileştirilmesi ve karbon salımı gibi değerleri ön planda tutarak, yemek siparişi dünyasının örnek modeli olacak bir uygulama olmayı planlıyor.

Gelişen ve değişen dünya modelinde, sürdürülebilir, etik ve sağlıklı bir geleceğin mümkün olduğunu savunan uygulama, teknoloji ve doğayı bir araya getirerek, bitki bazlı beslenen ve beslenmek isteyen kişileri vegan ve vejetaryen mutfağı olan restoranlarla tek çatı altında buluşturmayı hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.