WhatsApp, grup sohbetlerinin eski katılımcılarını göstermeye başlayacak

WhatsApp kullanıcıları, son 60 gün içinde bir gruptan kimin ayrıldığını veya çıkarıldığını görebilecek.
WhatsApp, grup sohbetlerinin eski katılımcılarını göstermeye başlayacak

Kullanıcılarına kısa bir süre grup sohbetlerinde belirli kullanıcıları sessize alma imkanı sunan WhatsApp, şimdi yine grup sohbetleri ile ilgili bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Dünyanın önde gelen mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, bundan böyle, bulunduğunuz sohbetin geçmiş katılımcılarını görüntülemenize izin verecek.

Şirket bu özelliği halihazırda Android uygulaması için geliştirmeye başlamıştı. Şimdi ise WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre uygulamanın iOS sürümü için de bu özellik geliştiriliyor. 

"Geçmiş Katılımcılar" özelliği ile WhatsApp kullanıcıları, son 60 gün içinde bir gruptan kimin ayrıldığını veya çıkarıldığını görebilecek. Şirket, bir süre önce de tüm üyelere bildirilmeden bir gruptan sessizce çıkılmasına izin veren bir işlev geliştirdiğini açıklamıştı. Yani aslında iki özellik birbirinin tamamlayan özellikler olarak karşımıza çıkıyor. Bir gruptan sessizce çıkabileceksiniz, ancak gruptakiler merak ederse 60 gün içinde sizin o gruptan çıktığınızı görebilecek. Kısacası WhatsApp kullanıcıları sessiz sedasız ortadan kaybolamayacak.

Paylaşılan bilgilere göre özelliğin kullanımı da bir hayli kolay. Grup katılımcıları listesinin altında, insanların geçmişte grupta kimin katılımcı olduğunu görmelerine olanak tanıyan yeni bir seçenek görünecek. Bu yeni seçenek sayesinde, bir WhatsApp grubundan kimin ayrıldığını takip etmek daha kolay olacak.

Şu anda bu listenin sadece grup yöneticileri tarafından değil, gruptaki herkes tarafından görülebileceği iddia ediliyor, ancak bunun doğruluğu için WhatsApp'tan gelecek resmi açıklamayı takip etmek gerekiyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.