Çalışanlara ödüller sunan wellness girişimi YuLife, 120 milyon dolar yatırım aldı

Londra merkezli wellness girişimi YuLife, Japon sigorta devi Dai-Ichi Life liderliğinde gerçekleşen Seri C turda 120 milyon dolar yatırım aldı. Yeni yatırım sonrasında şirketin değerlemesi 800 milyon dolara ulaştı. 
Çalışanlara ödüller sunan wellness girişimi YuLife, 120 milyon dolar yatırım aldı

Çalışanlara hayat sigortası sunan Londra merkezli wellness girişimi YuLife, Japon sigorta devi Dai-Ichi Life liderliğinde gerçekleşen Seri C turda 120 milyon dolar yatırım aldı. Tura mevcut yatırımcılar Creandum, LocalGlobe, Target Global, Latitude, Anthemis, OurCrowd, Notion, MMC ve Eurazeo da katıldı.Yeni yatırım sonrasında şirketin değerlemesi 800 milyon dolara ulaştı. 

Londra merkezli girişim, Jaco Oosthuizen, Jonathan Roomer, Josh Hart, Sam Fromson ve Sammy Rubin tarafından 2017 yılında kuruldu. Girişim, kullanıcılara sağlıklarını ve refahlarını ilk sıraya koymaları için Amazon kuponları ve uçuş milleri gibi teşvikler sunmaya odaklanarak, ölüm üzerine toplu ödeme sağlayan geleneksel rakiplerinden farklılaşmak istiyor.

YuLife, yürüme, bisiklete binme, meditasyon ve farkındalık gibi günlük sağlıklı yaşam aktivitelerini tamamlayarak kazanılabilen kendi sanal para birimi YuCoin'e sahip. Çalışanlar, yaptıkları egzersizleri şirketin uygulamasına kaydedebiliyor ve burada yürüdüğü her mil için onlara bir YuCoin veriliyor. YuCoin'ler, Amazon ve Asos gibi platformlarda kupona dönüşüyor.

YuLife, aldığı yeni yatırımı İngiltere'deki operasyonlarını büyütmek ve ABD'de faaliyetlerine başlamak için kullanacağını açıkladı. Yatırımla birlikte YuLife'ın 200 olan çalışan sayısı da artırılacak. YuLife'ın müşterileri arasında ABD bankası Capital One, fintech Curve, Fransız reklam ajansı Havas Media, İngiliz su şirketi Severn Trent ve gıda hizmetleri işletmesi Sodexo gibi isimler yer alıyor.

YuLife'ın kurucu ortağı ve CEO'su Sammy Rubin, çalışanların artık işverenlerinden daha fazlasını beklediğini ve kendilerinin de bunu sunduğunu söylüyor. Rubin ayrıca bir D2C ürünü olma planlarının olmadığını da sözlerine ekledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.