Swipeline, 3 milyon dolar değerleme ile 250 bin dolar yatırım aldı

Instagram odaklı medya girişimi Swipeline, köprü yatırım turunda 3 milyon dolar değerleme üzerinden 250 bin dolar yatırım aldı. 
Swipeline, 3 milyon dolar değerleme ile 250 bin dolar yatırım aldı

Instagram odaklı medya girişimi Swipeline, köprü yatırım turunda 3 milyon dolar değerleme üzerinden 250 bin dolar yatırım aldı. Yatırım turuna; iyzico kurucu ortağı Barbaros Özbuğutu, Colendi kurucu ortağı Bülent Tekmen, TikTak kurucusu Ersan Öztürk, Servislet kurucu ortağı Gökmen Bolayır, Finberg yönetim kurulu üyesi İhsan Elgin, ikas kurucu ortağı Mustafa Namoğlu ve Yemeksepeti kurucu ortağı Nevzat Aydın katıldı.

Bu arada 2020 Haziran’da Erdem Şentunalı ve Umut Yaka tarafından kurulan girişimin, 2021 yılının Ağustos ayında 400 bin dolar değerleme ile yatırım aldığını hatırlatalım. 

Son 1 yılda 5 kat büyüme gösteren Swipeline, her ay 800 bin kişi tarafından tüketiliyor. Girişim, Instagram’dan haber içeriği tüketmeyi günlük alışkanlık haline getirme hedefiyle 10 kişilik bir ekiple çalışmalarını sürdürüyor.

Swipeline’ın kurucu ortağı Umut Yaka hayata geçirecekleri yenilikçi teknoloji servisinden bahsederken, gelecek yatırım turları hakkında bilgi verdi:

“İlk günden bu yana medya alanında yenilikçi nasıl bir teknoloji ürünü yaratabiliriz diye düşünüp fikirlerimizin taslak hallerini not alıyorduk, bu yatırımla birlikte fikirlerimizi hayata geçirip son kullanıcıya yenilikçi bir medya servisi sunacağız. Önümüzdeki sene sonuna kadar da global fonları dahil edeceğimiz tohum turumuzu tamamlayacağız.”

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.