Amazon Türkiye indirim günleri için tarih belli oldu: 18-25 Temmuz

Amazon'un Prime hizmeti, ilk sunulduğu fiyatla, yani ayda sadece 7,90 TL ile kullanılabiliyor. Amazon Türkiye Genel Müdürü Richard Marriott, Amazon'un fiyat artırmak gibi bir planının olmadığını söyledi.
Amazon Türkiye indirim günleri için tarih belli oldu: 18-25 Temmuz

Dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Amazon, kullanıcılarına ayrıcalıklar sunduğu Prime hizmetini ülkemizde 2020'nin eylül ayında aktif etmişti. Neredeyse iki yıldan beri Türkiye'de aktif olan Prime hizmeti, ilk sunulduğu fiyatla, yani ayda sadece 7,90 TL ile kullanılabiliyor.

Amazon Prime'ın öne çıkan özelliklerini aslında hepimiz artık yakında biliyoruz, ancak bilmeyenler için bir kere daha özetleyelim. Eğer Prime üyesiyseniz herhangi bir ücret limiti olmadan aldığınız tüm siparişler bedava kargo ile size teslim ediliyor. Prime'da aynı gün ve ertesi gün gibi hızlı kargo seçeneklerinin yanı sıra Prime Video ile dijital yayıncılık; Prime Gaming ile de oyun hizmeti veriliyor. Amazon Prime, kullanıcıya 30 gün ücretsiz deneme süresi imkanı da veriyor.

Amazon Prime'ın fiyatı artmayacak

Amazon Türkiye, bugün gerçekleşen basın toplantısında Prime ile ilgili bazı detayları paylaştı. Bu detaylardan en çok merak edileni Prime'ın fiyatının artıp artmayacağıydı. Amazon Türkiye Genel Müdürü Richard Marriott, Amazon'un fiyat artırmak gibi bir planının olmadığını söylerken Türkiye'nin Amazon için önemli bir pazar olduğunu da vurguladı. Marriott'a göre Türkiye'nin Amazon için önemli bir pazar olmasının en önemli nedenleri genç ve dinamik bir nüfusa sahip olması, aynı zamanda bireylerin dijital gelişmeleri hızlı bir şekilde takip edebilmesi. 

İndirimli alışveriş günleri 18-25 Temmuz'da

Amazon için Türkiye bu denli öne çıkarken şirket, Türkiye özelinde de bazı avantajlar sunulacağını açıkladı. Amazon'un alışveriş etkinliği Prime Day, globalde 2 gün ile sınırlandırılırken bu etkinlik ülkemiz için 7 güne çıkarıldı. Paylaşılan bilgilere göre Amazon Türkiye için indirimli alışveriş günleri ise 18-25 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Richard Marriott'a Prime Video'nun Türkiye için özel içerikler üretip üretmeyeceği sorulduğunda Marriott, şirketin henüz böyle bir planının olmadığını; önceliklerinin daha fazla kullanıcı kazanmak olduğunu söyledi. Ancak globalde yeni içeriklerin geleceğinin de sinyallerini verdi. Amazon ayrıca geçtiğimiz aylarda 7 milyar dolarlık bir anlaşma ile MGM'i de satın almıştı. Yani kısa bir süre sonra yeni orijinal içeriklerin yanı sıra MGM içeriklerini de Amazon Prime Video'da görebiliriz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.