SPONSORLU

Blockchain teknolojisi oyun dünyasında devrim yaratacak!

Blockchain tabanlı bir oyun olan The Unfettered nedir? Blockchain teknolojisi oyun dünyasında neleri değiştirecek? Bu soruların yanıtlarını ve daha fazlasını The Unfettered CEO’su Anıl Evci paylaştı!
Blockchain teknolojisi oyun dünyasında devrim yaratacak!

Blockchain teknolojisinde meydana gelen gelişmeler birçok sektörde olduğu gibi oyun sektöründe de etkisini sürdürmeye devam ediyor. Olumlu gelişmeler oyun geliştiricilerinin blockchain teknolojisi ile entegre oyun deneyimi yaratmasına sağlıyor. Bunlardan biri olan The Unfettered, bir ilki gerçekleştirerek hikaye tabanlı AA kalite bir blockchain oyunu olarak karşımıza çıkıyor! Peki blockchain tabanlı bir oyun olan The Unfettered nedir? Blockchain teknolojisi oyun dünyasında neleri değiştirecek? Bu soruların yanıtlarını ve daha fazlasını The Unfettered CEO’su Anıl Evci paylaştı!

Dünya genelinde büyük bir ivme yakalayan oyun sektörü, blockchain teknolojisinin desteğiyle etkisini artırarak sürdürüyor. Blockchain teknolojisiyle geliştirilen oyunlar beraberinde güçlü ekonomiler ve yenilikler sunarken oyun deneyimini yükseltiyor.

Awkay Technologies tarafından geliştirilen ve AA kalitede oyun deneyimi sunan yerli bilgisayar oyunu The Unfettered, blockchain dünyasının nimetlerinden faydalanacak bir oyun! Soulslike türünde bir oyun olan The Unfettered, oyuncuların mücadeleci yönünü ortaya çıkartıyor.

Yalnız bir kadının The Unfettered diyarındaki umutsuzluğu sonlandırmak için seçilmesiyle başlayan hikaye, oyunculara derin hikayeye sahip bir RPG deneyimi sunuyor. Blockchain teknolojisinden faydalanarak oyun içi ödül mekanizması geliştiren The Unfettered aynı zamanda popüler bir ekonomik sisteme sahip: token!

Yeni bir oyun ekonomisi: token ve NFTler!

Oyuncular The Unfettered için geliştirilen “$SOULS Token” ile oyun içerisindeki eşyaları satın alabiliyor, blockchain teknolojisiyle üretilmiş NFT’ler aracılığıyla ticaret yapabiliyorlar. Teknolojisi sayesinde güvenilir ve şeffaf bir ekonomi ortamı sunan blockchain teknolojisi oyuncuların tercihlerinde önemli bir rol oynuyor.

Blockchain teknolojisiyle oyun sektörünü buluşturan The Unfettered, oyun ve ekonomi sektöründeki kişilerin birbirleriyle kaynaşmasını sağlamanın yanı sıra oyun içerisinde var olan $SOULS tokenini ve dijital varlıkları dönüştürerek oyuncuların gelir elde etmesini sağlıyor.

Yatırımcılardan The Unfettereda büyük destek!

Vendetta Capital ve IceTea Labs öncülüğünde önemli yatırımcı ve yatırım fonlarından destek alan The Unfettered geçtiğimiz haftalarda ilk yatırım turunu tamamladı. Tur kapsamında oyuna 2.5 Milyon Dolar yatırım gerçekleşti. Bu yatırım son dönemde blockchain tabanlı oyunlara yapılan yatırımlara bir yenisini daha eklemiş oldu.

Güçlü görsel dünya, oyun hikayesi ve eşsiz müzikler!

Oyunculara mitolojik öğelerle bezenmiş bir hikaye ve AA kalitede görsel dünya sunan The Unfettered, sektörün deneyimli isimleriyle çalışıyor. Bununla birlikte soulslike oyun türü içerisinde değerlendirilen bilgisayar oyunu, oyuncuların maceracı ve mücadeleci yönünün beslenmesinde önemli bir rol oynayacak. Yeni logosunu ilk kez gösterime sunan The Unfettered, görsel anlamda da yeni bir seviyeye geçiş sağlayacak. Kreatif evrenin ön planda olduğu oyunda oyuncular görsel anlamda zengin bir içerikle buluşturulacak. Bilgisayar oyunun müzikleri özel olarak profesyoneller tarafından hazırlanıyor. Bu anlamıyla oyuncular müzikal anlamda da The Unfettered evrenini daha derinlemesine hissedebilecek.

Blockchain teknolojisinin oyun sektöründeki önemi büyük

Blockchain teknolojisini oyun sektörüyle birleştiren The Unfettered CEOsu Anıl Evci,  ‘’Blockchain teknolojisi dünya genelinde büyük etkiye sahip oluşumlardan birisi. Blockchain teknolojisiyle eş zamanlı olarak oyun sektöründe meydana gelen büyüme şüphesiz bu iki ekosistemin birbirleriyle entegre bir şekilde kullanıma sunulmasını sağladı. Blockchain, geleceğin teknolojisi olarak kabul ediliyor. Geleceğin teknolojisine uyum sağlamak ve oyunculara farklı bir oyun deneyimi sunmak amacıyla Awkay Technologies çatısı altında The Unfettered’i geliştirdik. The Unfettered NFT, metaverse ve Play2Earn varlıklarını barındırıyor. Oyuncular oyun içi ödül mekanizması olarak ‘’token’’ları kullanıyor. Böylece oyuncular aldıkların hazzın ve keyfin yanı sıra oyunu oynamak için ekstra bir motivasyona daha sahip oluyorlar. Oyuncular oyun içindeki dijital varlıkları cüzdanlarına çekerek ek gelir sağlıyorlar. The Unfettered’ın blockchain ve oyun sektörüne büyük ivme kazandıracağını düşünüyoruz.’’ dedi.

Oyunculardan tam not almayı hedefliyoruz

The Unfettered’ın oyun detaylarına değinen Evci, “Ekip olarak hikaye, görsel dünya ve müzikal detaylar ekseninde çok detaylı, özenli bir süreç yönetiyoruz. Görsel dünyamızla Türk oyun sektörünün elinden çıkmış en başarılı işlerden birini çıkarmak istiyoruz. Güçlü bir görsel dünyayla doğru hikayeyi bir araya getiren oyunların başarılı olduğunu biliyoruz. Bu iki unsurla uyumlu müzikal süreçlerimizle oyuncularla buluşacak olmaktan heyecan duyuyoruz. Logomuzun ve görsellerimizin yenilenmesiyle birlikte oyunumuza yeni bir vizyon kazandırdığımızı düşünüyoruz. Yakın zamanda ana karakterimizi de duyuracağımız gelişmeleri oyuncularla paylaşacağız. The Unfettered’ın görsel, hikaye, müzik, oynanış ve blockchain ekseninde oyunculardan tam not almasını hedefliyoruz.” dedi.

Awkay Technologies tarafından geliştirilen The Unfettered hakkında detaylı bilgiye ve gelecek olan sürprizlerden haberdar olmak için oyunun Twitter, Discord ve Instagram hesaplarını takip edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.