Dijital sağlık girişimi Aidaly 8,5 milyon dolar yatırım aldı

2021 yılında kurulan Aidaly, yaşlılar için bakıcı bulma, bakım masraflarının maliyetini planlama ve bakıcı eğitimine odaklanıyor.
Dijital sağlık girişimi Aidaly 8,5 milyon dolar yatırım aldı

Dünya nüfusu hızla yaşlanıyor. Birleşmiş Milletler tarafından yapılan araştırmalara göre  10 yıl içinde 1,5 milyardan fazla kişinin 65 yaşın üzerinde olacak. ABD, en hızlı yaşlanan ülkeler başında geliyor. Bu yüzden ülke içinde yaşlı bireylerin ihtiyacını gidermek için teknoloji geliştiren girişimlerin sayısı oldukça arttı. Buna paralel olarak yatırımcıların bu alanda yaptığı yatırımlarda yükselmeye başladı. 

Bugün edindiğimiz bilgilere göre yaşlı bireylerin bakımına odaklanan dijital sağlık girişimi Aidaly 8,5 milyon dolar yatırım aldı. Tur, Lightspeed Venture Partners, Operator Partners, Precursor Ventures, Primetime Partners, Scribble, Shrug, Polymath, TVC'nin katılımıyla Seven Seven Six tarafından yönetildi. ABD merkezli şirket 8,5 milyon dolarlık yatırımı ülkedeki diğer eyaletlere açılmak için kullanılacak. 

2021 yılında kurulan Aidaly, yaşlılar için bakıcı bulma, bakım masraflarının maliyetini planlama ve bakıcı eğitimine odaklanıyor. Platform, ayrıca finans tarafında evrak işlerini yönetilmesini sağlıyor. Girişimci Maggie Norris kanser olan ve hastalığı beyne yayıldığı için bakıma muhtaç kalan babasının karşılaştığı soruna çözüm bulmak için bu işe girdiğini belirtiyor. 

Geçen Nisan ayında yaşlı bireylere odaklanan sağlık girişimi DUOS, 15 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Yatırım turu, Imaginary Ventures liderliğinde gerçekleşti. Forerunner Ventures, Deklarasyon Ortakları ve Optum Ventures katıldı. Geçen Haziran ayında 6 milyon dolarlık tohum yatırım alan şirketin toplam yatırım miktarı 21,1 milyon dolara çıktı. Yeni gelen yatırım şirketin iş ve Ar-Ge süreçlerini geliştirmek için kullanılacak.

Karl Ulfers tarafından kurulan şirket, yaşlı bireylerin gündelik ihtiyaçlarına odaklanıyor. Bu ihtiyaçlar arasında araç ayarlamak, yiyecek teslimatı, ev onarımı, uygun konut bulmak ve tıbbi bakım gibi konular ön plana çıkıyor. 2020 yılında faaliyete geçen şirket, kullanıcıları bu süreçleri yönetebilecek Duo adlı asistanlarla eşleşiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.