eBay, popüler NFT pazaryeri KnownOrigin'i satın aldı

Bugün edindiğimiz bilgilere göre e-ticaret sektörünün en köklü firmaları arasında bulunan eBay, yeni bir satın alma ile birlikte NFT pazarına adım atıyor.
eBay, popüler NFT pazaryeri KnownOrigin'i satın aldı

NFT’nin geleceğinin sektörleri nasıl etkileyebileceği ile ilgili detayları geçtiğimiz Mayıs ayında sizlere aktarmıştık. Teknoloji ve internet dünyasının en popüler konuları arasında yer alan NFT, karşımıza yeni gelişmeler ile çıkmaya devam ediyor.

Bugün edindiğimiz bilgilere göre e-ticaret sektörünün en köklü firmaları arasında bulunan eBay, yeni bir satın alma ile birlikte NFT pazarına adım atıyor. eBay tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, popüler NFT pazaryeri KnownOrigin'i satın aldı.

Bir zamanlar e-ticaret dendiğinde akla ilk gelen firmaların başında yer alan eBay'in geçtiğimiz yıllarda önemli ölçüde güç ve pazar payı kaybettiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bu durumu değiştirmek için önemli bir adım atan şirket, KnownOrigin satın alması ile birlikte dijital koleksiyon ve pazaryeri çağına geçiş yapmış oldu.

eBay ve KnownOrigin arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim. 2018 yılında Andy Gray, David Moore ve James Morgan tarafından İngiltere'de kurulan KnownOrigin, kullanıcılarına NFT'lerin sergilenmesini ve satılmasını sağlayan bir platform sunuyor.

NFT'lerin yükselişi ile birlikte geçtiğimiz yıllar içinde önemli bir büyüme de yaşayan KnownOrigin'in bugüne kadar 3,5 milyon pound yatırım aldığını da belirtelim.

eBay'in koleksiyonlarına bulunması zor mükemmel parçaları eklemek isteyen kişiler için dünya çapında akla ilk gelen durak olduğunu belirten eBay CEO'su Jamie Iannone, KnownOrigin satın almasıyla ve dijital koleksiyonlarla birlikte lider olmaya devam edeceklerini aktardı.

eBay'in 2011 yılının Nisan ayında ülkemizin köklü girişimlerinden olan GittiGidiyor'un çoğunluk hisselerini satın aldığını da hatırlatalım. Geçtiğimiz günlerde ise 20 yılı aşan serüvenin ardından GittiGidiyor'un kaptılacağının eBay tarafından duyurulduğunu sizlere aktarmıştık. eBay, bu hamle ile birlikte ülkemizden çıkış yapmış da oldu. KnownOrigin'in eBay'e geçmesi ile birlikte başarılı olup olmayacağını ise zaman gösterecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.