GittiGidiyor kapanıyor, 20 yılı aşan yolculuğun sonuna geldi

Bugün GittiGidiyor ile ilgili önemli bir açıklama paylaşan eBay, GittiGidiyor operasyonlarının durdurulacağını açıkladı.
GittiGidiyor kapanıyor, 20 yılı aşan yolculuğun sonuna geldi

Ülkemizdeki internet ekosisteminin en köklü firmaları arasında bulunan GittiGidiyor'un 20. yılını kutladığını ve logosunu yenilediğini geçtiğimiz Nisan ayında sizlere aktarmıştık. Bugün edindiğimiz bilgilere göre ise GittiGidiyor, 20 yılı aşan yolculuğunun sonuna geldi.

Hatırlatmak gerekirse GittiGidiyor, 2011 yılında ABD merkezli online pazar yeri eBay tarafından satın alınmıştı. Bugün GittiGidiyor ile ilgili önemli bir açıklama paylaşan eBay, GittiGidiyor operasyonlarının durdurulacağını açıkladı. eBay tarafından aktarılan bilgilere göre bu karar, pazardaki rekabet dinamikleri incelenerek stratejik olarak alındı.

Paylaşılan bilgilere göre satıcılar, bugünden itibaren platformda yeni ürünler listeleyemeyecek. 18 Temmuz tarihine kadar alım işlemlerinin devam edeceğini de paylaşalım. GittiGidiyor kullanıcıları, 5 Eylül 2022 tarihine kadar ise "Hesabım" sayfalarına erişebilecekler.

Platformun kapanma sürecinde kullanıcılar ile yakın bir şekilde çalışacağını da paylaşan eBay, kısa zaman içinde platformun kullanıcılarına geçiş süreci ile ilgili daha detaylı bilgiler ileteceklerini de duyurdu.

eBay tarafından yapılan açıklamada yer alan bilgilere göre GittiGidiyor'un kapatılmasının eBay'in 2. çeyrek veya tüm yıl sonuçları üzerinde önemli bir etkisinin olması da beklenmiyor. GittiGidiyor'un eBay'in 2022 yılının ilk çeyreğinde aktif kullanıcı sayısına 4 milyon aktif kullanıcı ile katkıda bulunduğunu da hatırlatalım.

GittiGidiyor'un kapanması ile birlikte internet ve girişim dünyasının en önemli oyuncuları arasında yer alan eBay de ülkemizden çıkmış oldu. GittiGidiyor'un kapanma süreci ile ilgili tüm detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.