Web3 girişimi Neol, 5.2 milyon dolar tohum yatırımı aldı

Neol, kyu Collective ve Global Ventures liderliğinde Learnstart, FJ Labs, Paribu Ventures, Tim Brown, Tony Xu, Emin Gün Sirer, Sota Nagano, Hypernova ve GBA tarafından 5.2 milyon dolar tohum yatırımı aldı
Web3 girişimi Neol, 5.2 milyon dolar tohum yatırımı aldı

Web3 destekli yeni nesil öğrenim ve çalışma platformu Neol, 5.2 milyon dolar tohum yatırımı aldı. Yatırım turunda kyu Collective ve Global Ventures liderliği üstlenirken, Learn Capital'in tohum fonu Learnstart, eğitim alanına odaklanan VC fonu FJ Labs, Paribu Ventures yatırım turuna katılım gösterdi.

Neol'ün tohum turunda Doordash kurucusu ve Meta yönetim kurulu üyesi Tony Xu, IDEO'nun yönetim kurulu üyesi Tim Brown, Ava Labs CEO'su Emin Gün Sirer, Abies Ventures'un yönetici ortağı Sota Nagano, melek yatırımcı Tuğçe Ergül'ün yeni kurduğu Hypernova Capital ve GBA da yer aldı. 

Neol'un Faaliyet Alanı

Talebe dayalı yetenek platformu olarak konumlanan Neol'ün kurucu ortakları arasında ATÖLYE'den tanıdığımız Kerem Alper, Akar Sumset, Aslı Sevinç ve Atılım Şahin yer alıyor. 

Merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan Neol, tokenize bir sistem kurmayı amaçlıyor. Neol'ın küresel yaratıcı bir topluluk tarafından desteklendiğini belirtelim. Ekip, daha adil bir üretim ve değer yaratımı için Web3 teknolojilerinden faydalanıyor. Neol, yaratıcı bireylerle, scale-up seviyesindeki organizasyonları ve kurumları bir araya getirerek beraber üretmelerini ve iş birliklerine imza atmalarını sağlıyor. 

Öne çıkan veriler

Girişimin tokenize olmaya hazırlanan yapısı, topluluk için ölçeklenebilen ve sürekli gelişen bir sistem oluşturmasını mümkün kılıyor. Neol, tohum öncesi döneminde 20'den fazla müşteri ve 600'dan fazla öğrenci ile sekiz kohorta (cohort) ev sahipliği yaptı. Aynı dönemde Neol'ın talebe dayalı platformu 300'den fazla yaratıcı kazandı. 

Gelecek planları 

Girişim bu yatırımı, ürün, marka ve ortaklıklar geliştirmek için kullanılacak. Başlangıçta Birleşik Krallık pazarına odaklanan girişim, Avrupa ve Orta Doğu'da topluluklar ağını oluşturmaya devam edecek. 

2021'de 309.2 milyar dolar ulaşan e-öğrenme pazarının 2028'de 1.37 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Aynı şekilde küresel freelancer platformları pazar hacminin de 12 milyar dolara ulaşacağı ön görülüyor. Bu verinin 2021 itibariyle 3.8 milyar dolar olduğu düşünülürse, bu alanda etkileyici bir büyüme kaydedileceğini söylemek mümkün. Neol'ın aldığı bu tohum yatırımı ise gelecek vadeden bu e-öğrenme pazarındaki rolünü güçlendirecek. 

Kerem Alper'i ve Neol'ü dinlemek isterseniz geçtiğimiz haftalarda konuk aldığımız Web3 ve topluluk destekli iş modellerinin geleceği programımızı izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.