Fintech girişimi Upvest, Earlybird'ün de girdiği turda 42 milyon dolar yatırım aldı

Berlin merkezli fintech girişimi Upvest, Bessemer Venture Partners'ın liderliği üstlendiği Seri B turda 42 milyon dolar yatırım aldı.
Fintech girişimi Upvest, Earlybird'ün de girdiği turda 42 milyon dolar yatırım aldı

Berlin merkezli fintech girişimi Upvest, Bessemer Venture Partners'ın liderliği üstlendiği Seri B turda 42 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Earlybird, ABN AMRO Ventures, Notion Capital, Partech, 10x Group, Speedinvest ve N26'ten Maximilian Tayenthal da katıldı. 

Alınan yeni yatırım, Upvest'in Yatırım-API'ını geliştirmek, uluslararası bazda genişlemek ve ekibin kademeli olarak genişletilmesi için kullanılacak.

Upvest, fintech'lerin son müşterilerine sermaye piyasası yatırımları alanında ETF'ler ve hisse senetlerinden kripto varlıklarına kadar ürünler sunmalarını sağlıyor. Şirketin, yatırımlar için uçtan uca bulut tabanlı çekirdek bankacılık sistemi mevcut ve Avrupa'da menkul kıymetler, kripto komisyonculuğu ve saklama için gerekli lisanslara sahip birkaç finans kuruluşundan biri. Özünde tam teşekküllü süreç otomasyonu ile bir "tak ve çalıştır" çözümü olarak tasarlanan Upvest'in API ve çekirdek bankacılık sistemi, neobankalar ve brokerlerin yanı sıra yerleşik bankacılık oyuncularının ihtiyaç duymadıkları için maliyet tarafında önemli ölçüde tasarruf etmelerine yardımcı oluyor.

Upvest'in platformu tamamen otomatik olduğu için maliyet tasarrufu sağlıyor. Upvest'in Investment-API'ının esnekliği ve açıklığı, fintech'lere API'ı ihtiyaçlarına göre bireysel olarak programlama konusunda maksimum özgürlük veriyor. Yeni müşteriler için işe alım süresini kısaltmaya yardımcı oluyor ve anında yatırım yapmayı mümkün kılıyor.

Upvest'in kurucusu ve CEO'su Martin Kassing, sektörel uzmanlık ve uluslararasılaşma stratejileri açısından, yatırımcılarıyla birlikte şirket için yeni bir sayfa açmaya hazır olduklarını söylüyor. Avrupa genelinde yatırım ürünleri sunmanın hiç bu kadar kolay olmadığını da sözlerine ekliyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.