Web3 ile artırılmış gerçeklik teknolojilerini birleştiren Kaleidoco, 7,1 milyon dolar tohum yatırım aldı

Odağına Web3'ü alan bir eğlence şirketi olan Kaleidoco, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Kaleidoco tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 7,1 milyon dolar tohum yatırım aldı.
Web3 ile artırılmış gerçeklik teknolojilerini birleştiren Kaleidoco, 7,1 milyon dolar tohum yatırım aldı

Web3 odaklı teknolojilerin her geçen gün daha da popülerleştiğini geçtiğimiz dönemlerde pek çok kez sizlere aktarmıştık. Odağına Web3'ü alan bir eğlence şirketi olan Kaleidoco, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Kaleidoco tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 7,1 milyon dolar tohum yatırım aldı.

Kaleidoco'nun 7,1 milyon dolarlık yatırım turu Animoca Brands, GameFi Ventures, Gemini, Jane Street, Adit Ventures, Merit Circle, Nexo, HexTrust, SuperChain Capital ve TSG'nin (The Seelig Group) katılımı ile birlikte gerçekleşti.

Web3 ile artırılmış gerçeklik teknolojilerini birleştiren Kaleidoco, aldığı 7,1 milyon dolarlık yeni yatırımı, artırılmış gerçeklik odaklı teknoloji platformu ve Particle Ink isimli metaverse geliştirmek için kullanacak. Jennifer Tuft ve Cassandra Rosenthal tarafından kurulan Kaleidoco, 23 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor.

Metaverse projesi olan Particle Ink'i geçtiğimiz dönemlerde TED2022 çerçevesinde tanıtan Kaleidoco, 1400'ü aşkın katılımcıya eş zamanlı olarak artırılmış gerçeklik deneyimi sundu. Web3 ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini birleştirerek metaverse içinde başarılı bir deneyim sunan Kaleidoco, yapay zeka teknolojilerini de kullanıyor.

Kaleidoco'nun sunacakları arasında ise artırılmış gerçeklik ve blockchain odaklı oyun deneyimi, canlı portallar, utility token, interaktif artırılmış gerçeklik NFT'leri ve artırılmış gerçeklik odaklı e-ticaret deneyimi yer alıyor.

Kaleidoco'nun artırılmış gerçeklik odaklı teknoloji platformu içinde yer alması beklenen teknolojilere baktığımızda ise karşımıza artırılmış gerçeklik odaklı birleştirme teknolojisi, birden fazla kullanıcının aynı anda AR deneyimini görüntülemesini sağlayan çoklu görüntüleyici ve farklı yüzeylere sahip ekranlar çıkıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.