Eczane yardım yönetimi şirketi Capital Rx, 106 milyon dolar yatırım aldı

ABD merkezli şirket, AJ Loiacono, Joseph Alexander ve Ryan Kelly tarafından kuruldu. Capital Rx, sigorta şirketleri, eczaneler ve üreticiler arasında aracı görevi üstleniyor. Sigortacılar ve sigorta şirketler için ilaç maliyetini düşürüyor. 
Eczane yardım yönetimi şirketi Capital Rx, 106 milyon dolar yatırım aldı

Eczane yardım yönetimi şirketi Capital Rx, 106 milyon dolar yatırım aldı. C Serisi yatırım turu, B Capital tarafından yönetildi. 106 milyon dolarlık yatırım turuna General Catalyst, Transformation Capital ve Edison Partners katıldı. Şirketin toplam yatırım miktarı 203 milyon dolara çıktı. 

ABD merkezli şirket, AJ Loiacono, Joseph Alexander ve Ryan Kelly tarafından kuruldu. Capital Rx, sigorta şirketleri, eczaneler ve üreticiler arasında aracı görevi üstleniyor. Sigortacılar ve sigorta şirketler için ilaç maliyetini düşürüyor.  Bunu taraflar arasında pazarlık yaparak sağlıyor. Böylece ilaç fiyatları güvence altına alıyor. Şirket, JUDI adlı yazılımıyla ile veri alışverişi, ön izin ve faturalandırma hizmeti sunuyor.

Sağlık sektörü, Covid-19 pandemisinden etkilenen alanların en başındaydı. Sektörün birçok alanı dijital platformlara taşındı. Eczaneler de bunun bir parçası oldu. Bu alana yapılan yatırımlar da yoğunlaşmaya ve dikkat çekmeye başladı. 2021'in Ekim ayında dijital eczane girişimi Truepill'in mevcut yatırımcıları Initialized Capital ve TI Platform Management'tan 142 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Bu yatırımla şirketin değerlemesi 1,6 milyar dolara yükseltti. 2020'nin Temmuz ayında ise ilaç teslimatı gerçekleştiren dijital eczane girişimi Medly, 100 milyon dolar yatırım aldığını duyurmuştuk.

Geçen Ocak ayında dijital eczane Alto, Softbank Vision Fund liderliğindeki 200 milyon dolar yatırım aldı. ABD merkezli girişimin toplam yatırım miktarı 550 milyon dolara çıktı. Şirket, Esas Ventures'ın da dahil olduğu 25 yatırımcı tarafından destekleniyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.