Bill Gates, NFT'lerin "aptalca" olduğunu düşünüyor

Bill Gates, TechCrunch'ın ev sahipliğinde gerçekleşen iklim değişikliği konulu bir etkinlikte, NFT'ler için "bir varlık sınıfı olarak, yüzde 100 büyük aptal teorisine dayanıyor" ifadesini kullandı.
Bill Gates, NFT'lerin

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden Bill Gates, TechCrunch'ın ev sahipliğinde gerçekleşen iklim değişikliği konulu bir etkinlikte, NFT'ler için "bir varlık sınıfı olarak, yüzde 100 büyük aptal teorisine dayanıyor" ifadesini kullandı. Gates, çiftlikler veya fabrikalar gibi somut çıktıları olan varlıklara veya bunların ürün ürettiği bir şirkete yatırım yapmayı tercih ettiğini söylerken, kripto para birimleri veya NFT'lere herhangi bir yatırım yapmadığını belirtti. 

Bill Gates ayrıca, vergilendirmeden veya herhangi bir hükümet kuralından kaçınmak için tasarlanmış varlıklardan şüphelendiğini de söyledi. Gates, Bored Ape Yacht Club'a atıfta bulunarak, "Açıkçası, maymunların pahalı dijital görüntüleri dünyayı son derece iyileştirecek" diye alay etti.

Gates'in genel olarak kripto odaklı işlere karşı olduğunu söyleyebiliriz. Zira Bill Gates, Şubat 2021'deki bir röportajda, özellikle kripto para biriminin değeri çok değişken olduğu dönemde düzenli yatırımcıların Bitcoin'e alım yapmasının tehlikelerinden endişe duyuyordu. Bu dönemde bilhassa Elon Musk, kripto odaklı açıklamalar yapıyordu. Dolayısıyla Bill Gates'in odağına aldığı kişi de Elon Musk idi. 

Bill Gates, 2021'de "Fazla parası olmayan insanların bu manyaklara kapıldığını düşünüyorum" dedi. "Genel düşüncem, Elon'dan daha az paranız varsa, muhtemelen dikkatli olmanız gerektiğidir." ifadesini kullanmıştı. 

Bill Gates'in açıklamasının yanı sıra kripto dünyasının da son dönemde ciddi bir düşüşe sahne olduğunu söyleyebiliriz. Bitcoin, son 24 saatte yüzde 7 düşüşle çarşamba günü 21.107 dolardan işlem görüyordu. Dünyanın en büyük kripto para birimi, 2022′nin başından bu yana değerinin yarısından fazlasını kaybetti. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.