WWDC'yi kaçıran Apple karma gerçeklik gözlüğünün, piyasaya sürülme tarihi ertelendi

2023'ün ikinci çeyreğinde ön siparişe açılması beklenen karma gerçeklik gözlüğü Apple'ın geliştirici konferansı WWDC 2023'ten sonra dükkanlarda yerini almaya başlayacak. 
WWDC'yi kaçıran Apple karma gerçeklik gözlüğünün, piyasaya sürülme tarihi ertelendi

2023'ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen Apple'ın Karma Gerçeklik başlıkları, söylentilere göre 2023'ün ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek. 

Apple analisti Ming-Chi Kuo'nun aktardıklarına göre, bu ertemelenin nedeni Şangay'daki karantinaların üretim süreçlerini engellemesi. Kuo paylaştığı bir tweet ile yeni tanıtım tarihlerine yönelik tahminlerini açıkladı. 

Tweet'te yer alan bilgilere göre, 2023'te düzenlenen bir basın etkinliğinden 2-4 hafta sonra geliştirme araçları yayına alınacak. 2023'ün ikinci çeyreğinde ön siparişe açılması beklenen karma gerçeklik gözlüğü Apple'ın geliştirici konferansı WWDC 2023'ten sonra dükkanlarda yerini almaya başlayacak. 

Tarih olarak WWDC 2023'ün belirlenmesinin nedeni ise karma gerçeklik gözlüğün işletim sistemi RealityOS'in tanıtılacak olması olabilir. Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünün işletim sistemi olması beklenen RealityOS ile ilgili gelişmeleri geçtiğimiz dönemlerde pek çok kez sizlere aktarmıştık. Kısa süre önce marka tescili başvurularında resmen karşımıza çıkan RealityOS'un WWDC 2022'nin en büyük sürprizi olması bekleniyordu. Ancak etkinlikte RealityOS'e en ufak bir gönderme dahi yapılmadı. 

Uzun süredir merakla beklenen karma gerçeklik gözlüğünün tıpkı iPhone, iPad ve Apple Watch gibi sektöre yenilikleriyle yön veren nitelikte olacağı düşünülüyor. Apple'ın Karma gerçeklik gözlüğü, sektöre yön verdiği gibi içerik tüketimini de değiştirebilir. Zira Hollywood yönetmenleri Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü ile deneyimler oluşturmaya başladı bile. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.