Re-Pie Portföy, Carbon Health’in yatırımcıları arasına dahil oldu

Re-Pie Portföy, bu yatırımını girişim olarak sağlık alanına getirdiği yeniliklerle dikkat çeken Inofab Health şirketindeki 7,5 milyon dolarlık hisselerini Carbon Health hisseleri ile swap ederek gerçekleştirdi.
Re-Pie Portföy, Carbon Health’in yatırımcıları arasına dahil oldu

Re-Pie Portföy, ABD’de sağlık sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Türk girişimi Carbon Health’in yatırımcıları arasına dahil oldu. Re-Pie Portföy, bu yatırımını girişim olarak sağlık alanına getirdiği yeniliklerle dikkat çeken Inofab Health şirketindeki 7,5 milyon dolarlık hisselerini Carbon Health hisseleri ile swap ederek gerçekleştirdi.

Bu zamana kadar Getir, Colendi, EasyCep ve Binbin gibi girişimlere yatırım yapan Re-Pie Portföy, böylece portföyüne bir unicorn şirket daha ekledi.

Re-Pie Portföy Kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Emre Çamlıbel, Carbon Health'in kullandığı teknoloji ile sağlık hizmetlerinde kolaylık ve verimlilik sunduğunu; özellikle hasta ve hastane ilişkilerini yeniden tanımlamak için tasarlanan bir girişim olduğunu söylüyor. Sağlık teknolojileri alanındaki bu yatırımın Inofab’ı Carbon Health seviyesine çıkararak yatırımcılara sunmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Çamlıbel, Carbon Health’in decacorn seviyesine ulaşan ikinci yatırımları olmasını beklediğini sözlerine ekliyor. 

2015 yılında, kaliteli sağlık hizmetlerini herkes için daha erişilebilir hale getirmek amacıyla Eren Bali tarafından kurulan Carbon Health, 100’ün üzerinde kliniği ve dijital altyapısı ile ABD’de sağlık sektörünü dönüştürüyor. Online ve yüz yüze randevular, zihinsel sağlık hizmetleri ve acil bakım hizmetleri ile hastalarına kaliteli ve ulaşılabilir sağlık hizmetleri sağlayan Carbon Health, Temmuz 2021’de 3,2 milyar dolar değerleme üzerinden 350 milyon dolar yatırım aldı.

Bu yatırım turuna, Blackstone’un Horizon platformu liderliğinde, Atreides, Homebrew, Hudson Bay Capital, Intersect Capital, Fifth Wall, Lux Capital, Silver Lake Waterman ve BlackRock katıldı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.