Tüm detaylarıyla OpenSea'de hesap doğrulama ve koleksiyon rozetleri

OpenSea'de hesap doğrulama ve koleksiyon rozetleri için izlenmesi gereken adımları birlikte inceleyelim.
Tüm detaylarıyla OpenSea'de hesap doğrulama ve koleksiyon rozetleri

OpenSea geçtiğimiz günlerde doğrulama süreçlerinde yeni değişiklikler yaptığını açıkladı. Şirketin yaptığı güncelleme kapsamında artık daha fazla içerik üretici hesap doğrulaması yapabilecek. Bununla birlikte Opensea, NFT içeriklerin kopyalarını belirleyerek platformdan kaldıracak bir otomasyon sistemini yayına alıyor. OpenSea'de hesap doğrulama ve koleksiyon rozetleri için izlenmesi gereken adımları birlikte inceleyelim. 

OpenSea doğrulama sistemi nasıl çalışacak? 

OpenSea doğrulama sistemindeki değişiklikler kapsamında platform, davetiyeye dayalı bir sistem benimsedi. Başlangıçta 100 ETH'den fazla koleksiyon hacmine sahip hesaplar,  doğrulama için başvurabilecek. Platform, ilerleyen zamanda uygunluğu ve davetleri daha geniş kapsamda kabul etmeye başlayacak. 

Doğrulanmış hesaplar, aynı zamanda satış açısından önemli seviyede ilgi gören koleksiyonlar için de rozet talep edebilecek. Bu süreç de ilk olarak 100 ETH'den fazla koleksiyon hacmine sahip hesaplar için geçerli olacak. 

Ayrıca OpenSea içerisinde rozet almaya uygun kullanıcıları hesap doğrulama için yönlendirilen yeni bir deneyim karşımıza çıkacak. Bunlara ek olarak hesap doğrulamaya ve koleksiyon rozetlerine özel müşteri destek ekibi tüm taleplere 7 gün içinde dönüş yapacak. 

OpenSea'de hesap doğrulama nasıl yapılır?

Eğer hesabınız doğrulama için gerekli kriterleri karşılıyorsa, yazının başında da bahsettiğimiz üzere ekranın üst kısmında bir bildirim ile karşılaşacaksınız. Başvur kısmına tıkladıktan sonra doğrudan profil ayarlarına yönlendireceksiniz. 

Hesabınızın doğrulanması için bir profil resmine, kullanıcı adına, doğrulanmış e-posta adresine ve OpenSea'ya bağlı bir Twitter hesabına sahip olmanız gerekiyor. Bu bilgileri sağlamanızın ardından hesap doğrulama talebinizi OpenSea ekibine iletebiliyorsunuz. 

OpenSea'de koleksiyon rozetleri nasıl çalışır?

OpenSea'nin aynı şekilde doğrulanmış kullanıcılara, koleksiyon rozetleri ile ilgili bir davetiye göndereceğini belirtelim. E-posta adresinize gönderilen davetiye ile rozet talebinde bulunabileceksiniz.

Koleksiyonu düzenle sayfasından isim, logo görseli ve banner görseli belirlemeniz gerekiyor. Ardından koleksiyonun Twitter hesabını OpenSea'ye bağlamanız gerektiğini belirtelim. 

Bu işlemlerin akabinde rozet talebini gerçekleştirmiş oluyorsunuz. 

OpenSea kopya NFT problemini nasıl çözecek? 

OpenSea "Copymints" olarak tanınan kopya NFT problemini platformundaki yaratıcı toplulukları kötü anlamda etkilemeden çözmek istiyor. Zira bir takım yaratıcı topluluklar, NFT'leri remixleri yaparak kendilerini ifade ediyor. 

Görsel tanıma teknolojisi ve insan destekli moderasyon

OpenSea bunun için görsel tanıma teknolojisinden faydalanan şirket, yeni mintler dahil olmak üzere OpenSea'deki tüm NFT'leri tarayacak. Taranan NFT'ler özgün koleksiyonlar ile karşılaştırılacak. Böylece kopya NFT'ler saptanmış olacak. Önümüzdeki aylarda görsel tanıma teknolojisinde kullanılan modelin genişletilmesi ve düzenli olarak geliştirilmesi planlanıyor. 

Buna ek olarak kopyaların saptanması sürecinde insanlardan destek alınacak. İnsanlardan oluşan moderasyon ekipleri, görsel tanıma teknolojisinin sunduğu kaldırma önerilerini inceleyerek modelin gelişmesine katkıda bulunacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.