in4startups, 7.5 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Nisan ayında Ahmet Sefa Bir ve Şerafettin Özsoy tarafından kurulan ve girişimcilerle yatırımcıları buluşturmayı hedefleyen in4startups yatırım ağı, 7.5 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı.
in4startups, 7.5 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Nisan ayında Ahmet Sefa Bir ve Şerafettin Özsoy tarafından kurulan ve girişimcilerle yatırımcıları buluşturmayı hedefleyen, sizlere daha önce detaylı olarak aktardığımız in4startups yatırım ağı, 7.5 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı. Gerçekleşen yatırıma, yatırımcı Orkun Beyaz ve üst düzey bir kurumsal firma yöneticisi yüzde 10 oranında iştirak etti.

Mayıs ayı itibarıyla girişimci başvurularını almaya başlayan platform yakın zamanda sitesine hedeflediği diğer modülleri de entegre edecek. in4startups yıl bitmeden 3 büyüme hedefini gerçekleştirmek için 3 yatırım turuna daha çıkmayı hedefliyor.

Bunlardan birincisi etki odaklı yatırımcılık. Bu yatırım turuyla birlikte etki odaklı girişimcilerin başvurusu alındıktan sonra yapılan analizlere etki analizlerinin de eklenmesi hedefleniyor. Bu alanda özellikle Birleşmiş Milletler’in 17 küresel kalkınma hedefiyle hizalanıp sürdürülebilirlik alanında yatırım yapmayı düşünen yatırımcılara ve kurumsal firmalara hizmet sunulması amaçlanıyor.

İkinci ara yatırım turu ise arka planda çalışan yazılımın yapay zeka özelliği kazandırılarak girişimci ve yatırımcı eşleşmesinin tamamen sistem tarafından gerçekleştirilmesini sağlayacak algoritmanın tasarlanması için gerçekleştirilecek. Bu konuda Türkiye’nin en saygın üniversitelerinden birinde bu konu üzerine çalışan bir akademisyenden danışmanlık alınması konusunda prensip anlaşması yapılmış durumda. Yılın sonunda ise yapay zeka tabanlı, algoritması tasarlanmış, yeni sistemin yazılım ekibinin kurulması ve tamamen global seviyede hizmet vermeye yönelik gerekli aksiyonları alabilmek için büyük bir yatırım turuna çıkarılması hedefleniyor.

in4startups’ın gerçekleştirdiği iş modeli inovasyonu, detaylı analizlerde yatıyor. Sistemden başvuru yapan girişimciler ön değerlendirmeden başarıyla geçtikleri takdirde girişim analizi, girişimci analizi, değerleme analizi, hukuk analizi ve mali analize tabi tutuluyorlar. Öte taraftan yatırımcılarının da beklentilerini ölçen bir yatırımcı analizi yapılıyor. in4startups yatırım sürecindeki tarafları dijital platformuyla bir araya getiriyor ve iş ortaklarının da desteğiyle süreci baştan sona kadar yönetiyor.

in4startups kurucu ortakları Ahmet Sefa Bir ve Şerafettin Özsoy, hem çalışmalarını anlatmak hem de girişimcilerle ve yatırımcılarla bir araya gelmek için İstanbul’da olduğu kadar diğer illerde de fiziksel ziyaretler ve seminerler vermeye başlayacaklarını söylediler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.