Dijital varlıkların tek yerden yönetilmesini sağlayan BVNK, 40 milyon dolar yatırım aldı

Müşterilerinin dijital varlıklarla ilgili işlemlerini tek bir hesaptan yönetmesine yardımcı olan BVNK, Tiger Global'ın liderliği üstlendiği Seri A turda 40 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin değerlemesi 340 milyon dolara ulaştı.
Dijital varlıkların tek yerden yönetilmesini sağlayan BVNK, 40 milyon dolar yatırım aldı

Müşterilerinin dijital varlıklar için hazine, ödeme ve yatırım işlemlerini tek bir hesaptan yönetmesine yardımcı olarak kripto finansal hizmetlerinin kullanımını daha erişilebilir hale getirmek isteyen Londra merkezli BVNK, Tiger Global'ın liderliği üstlendiği Seri A turda 40 milyon dolar yatırım aldı. The Raba Partnership, Avenir, Kingsway Capital, Nordstar, Concentric, Base Capital'ın da katıldığı tur sonrasında şirketin değerlemesi 340 milyon dolara ulaştı.

2021 yılında Donald Jackson ve Jesse Hemson-Struthers tarafından kurulan BVNK, kripto yerel işletmeler için bankacılık hizmetleri ve ödemeler sunuyor. BVNK kullanan şirketler kripto para birimlerinde ödeme kabul edebiliyor, yüzlerce farklı para birimine ve kripto varlığına sahip olabiliyor ve aynı zamanda dünyanın her yerine para gönderebiliyor. BVNK, Avrupa ve ötesinde hızlı büyüyen işletmelere ve ortaklara hizmet veriyor. 

BVNK, açık bankacılık sayesinde ucuz bir alternatif oluşturabileceğini düşünüyor. Kullanıcılarının, banka kartlarına güvenmek yerine banka hesap bilgileriyle giriş yapmalarını ve oradan anında ödeme yapmalarını talep ediyor. Şirket, bu şekilde, kart işlem ücretlerinden de tasarruf sağlıyor.

Şirketin web sitesinde yazılanlara göre, dünyanın dört bir yanındaki kripto işletmeleri benzeri görülmemiş bir oranda büyüyor, ancak geleneksel finansal hizmetler buna ayak uyduramıyor. BVNK, kripto piyasasının, daha önce görülen başka hiçbir finansal hareket gibi perakende alanında gelişmediğini ve bunun da işletmeleri neredeyse tamamen hizmetsiz bıraktığını söylüyor. BVNK'in de geleneksel finans ve dijital finans arasındaki boşluğu kapatmak için kurduluğunu dile getiriliyor.

BVNK'in kurucu ortağı ve CEO'su Jesse Hemson-Struthers, şirketin şu anda 120 çalışanı olduğunu söylüyor. Aynı zamanda şirketin, şu anda yıllık ödeme hacminde 2 milyar doların üzerinde işlem yaptığının da altı çiziliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.