SPONSORLU

Mobil Uygulama Trendleri 2022: Uygulama Performansının Küresel Bir Karşılaştırması

Karantina kararları, iOS'teki gizlilik kurallarındaki değişikliklerin kullanıcı kazanımını zorlaştırması, kullanıcıların değişen davranışları ve alışkanıkları sektörde derin sarsıntılara neden oldu ve aynı zamanda çok yüksek bir büyüme getirdi. Ancak bu gelişmeler uygulama pazarlama ekosistemini ne şekilde etkiledi?
Mobil Uygulama Trendleri 2022: Uygulama Performansının Küresel Bir Karşılaştırması

2021, mobil uygulama endüstrisi açısından bir dönüm noktası oldu. Karantina kararları, iOS'teki gizlilik kurallarındaki değişikliklerin kullanıcı kazanımını zorlaştırması, kullanıcıların değişen davranışları ve alışkanıkları sektörde derin sarsıntılara neden oldu ve aynı zamanda çok yüksek bir büyüme getirdi. Ancak bu gelişmeler uygulama pazarlama ekosistemini ne şekilde etkiledi?

Mobil uygulama trendleri 2022 raporu, mobil pazarlama ekonomisinin geçtiğimiz yılda yaşanan küresel ve bölgesel gelişmelere dair uzman sektör analizleri sunuyor. En iyi 2.500 uygulamadan elde edilen verileri kullanan rapor, fintech, e-ticaret ve oyun sektörlerindeki en iyi trendlere ve karşılaştırmalara ışık tutuyor ve 2022'de uygulama büyümesini güçlendirmek için reklamverenlere eyleme dönüştürülebilir içgörüler sağlıyor.

Mobil uygulama trendleri raporu 2022'yi Adjust'tan indirin.

Mobil Uygulama Trendleri 2022 raporu, hedef kitlenizi ve uygulama ekonomisinin içinde bulunduğu durumu daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için kurulum, oturum, ATT onay oranları, elde tutma ve reattribution trendlerini analiz ediyor. Adjust'ın hazırladığı bu rapor, önemli metriklerdeki yüksek büyümenin altını çiziyor ve yüksek derecede etkileşime sahip kullanıcıların sayısının hızla arttığını gösteriyor. Metriklerdeki bu olumlu gelişmeler ile birlikte rapordaki analizler, kullanıcı tutma açısından biraz da olsa geride kalındığını gösteriyor. Bu da UA alanında gösterilen özenin kullanıcı tutma ve LTV'ye de gösterilmesinin taşıdığı önemin altını çiziyor.

Rapordaki ana bulgulardan bazıları:

  • Kurulumlar, 2021'de takip edilen tüm sektörlerde ve bölgelerde yıllık bazda arttı. Bu artış fintech'te %35, e-ticaret'te %12 ve oyunlarda %32 olarak gerçekleşti.
  • Hisse yatırımı ve kripto uygulamaları yüksek oranda bir büyüme yaşadı ve kullanıcı tabanlarının etkileşim oranları oldukça yüksek. Bu uygulamalar tüm fintech kurulumlarının sırasıyla %7'sini ve %2'sini oluştururken, oturumların %17'sini ve %6'sını oluşturuyorlar.
  • Hyper casual oyunlar, oyun sektöründeki kurulumlarda %27 ile aslan payına sahipler, ancak aksiyon oyunları tüm oturumların %30'unu oluşturuyor.
  • Pazaryeri uygulamaları, e-ticaret sektöründeki diğer kategorilerin ortalamasından oldukça daha yüksek bir kullanıcı tutma oranı sergiliyor (1. gün %27 ve %19, 30. gün %10 ve %7).

Uygulama pazarlaması endüstrisine dair kapsamlı bir analiz için Mobil uygulama trendleri 2022: Uygulama performansının küresel bir karşılaştırması'nı indirin.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.