Akıl sağlığına odaklanan Osmind, 40 milyon dolar yatırım aldı

Jimmy Qian ve Lucia Huang tarafından faaliyete geçirilen şirket, akıl ve ruh sağlığı hastalıkların araştırılması ve tedavisi konusunda çalışıyor.
Akıl sağlığına odaklanan Osmind, 40 milyon dolar yatırım aldı

Akıl ve ruh sağlığına odaklanan ABD merkezli sağlık girişimi Osmind, 40 milyon dolar yatırım aldı. 40 milyon dolarlık yatırım turu DFJ Growth liderliğinde gerçekleşti. Tura katılanlar arasında Susa Ventures, General Catalyst, Future Ventures, Tiger Global, Pear VC yer aldı. Ayrıca Lachy Groom, Brent Saunders, Helena Goodman ve Ariel Katz gibi melek yatırımcılar dikkat çekti. Yeni yatırımla şirketin toplam yatırım miktarı 57,2 milyon dolara çıktı. 

Jimmy Qian ve Lucia Huang tarafından faaliyete geçirilen şirket, akıl ve ruh sağlığı hastalıkların araştırılması ve tedavisi konusunda çalışıyor. 2020 yılında kurulan şirket; depresyon, anksiyete, madde bağımlılığı gibi psikolojik hastalıklara odaklanıyor. Platform, bu hastalıklar konusunda çalışan sağlık çalışanlarına EHR yani elektronik sağlık kaydı verisi sunuyor. 

Yatırımcıların yeni gözde alanı

Yatırımcılar gözünde akıl ve ruh sağlığı hastalıkları üzerine çalışan dijital sağlık platformları oldukça popüler olmaya başladı. Hatta geçen ay depresyon gibi ruhsal hastalıklar için evde ketamin tedavisi uygulayan NUE Life Health, 23 milyon dolar yatırım aldığını aktarmıştık. 2020 yılında Juan Pablo Cappello tarafından faaliyete geçirilen şirket, psikedelik terapi yöntemini kullanıyor. Kişiselleştirilmiş ve kanıta dayalı tedaviler sunmak adına yapay zeka teknolojisinden yararlanıyor.

Aynı ay içinde akıl sağlığı uygulaması Real'in 37 milyon dolar yatırım aldığını yazmıştık. B serisi yatırım turunu Owl Ventures yönetmişti. Yatırım turuna Lightspeed Venture Partners, Kadın Kurucular Fonu, Forerunner Ventures ve BBG Ventures katılmıştı. ABD merkezli şirket, yeni gelen yatırım, şirketin iş süreçlerini geliştirmek için kullanılacağı açıklanmıştı.

2019 yılında hayata geçirilen uygulama; ilişkiler, kaygı, kariyer, stres ve depresyon kaynaklı ruhsal hastalıklara odaklanıyor. Columbia Üniversitesi'nde klinik psikoloji eğitimi alan 27 yaşındaki Ariela Safira tarafından kuruldu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.