Depresyon gibi ruhsal hastalıklar için evde ketamin tedavisi uygulayan NUE Life Health, 23 milyon dolar yatırım aldı

2020 yılında Juan Pablo Cappello tarafından faaliyete geçirilen şirket, psikedelik terapi yöntemini kullanıyor. Kişiselleştirilmiş ve kanıta dayalı tedaviler sunmak adına yapay zeka teknolojisinden yararlanıyor.
Depresyon gibi ruhsal hastalıklar için evde ketamin tedavisi uygulayan NUE Life Health, 23 milyon dolar yatırım aldı

Dünya çapında 650 milyon insan akıl ve ruh sağlığı hastalıkları ile mücadele ediyor. Bu alanda faaliyet gösteren ve yenilikçi yaklaşımlar geliştiren şirketler yatırımcıların dikkatini çekiyor. ABD merkezli ruhsal hastalıklara odaklanan uzaktan sağlık girişimi NUE Life Health de bunlardan biri... Depresyon gibi ruhsal hastalıklar için evde ketamin tedavisi uygulayan girişim, 23 milyon dolar yatırım aldı.

Yatırım turu Obvious Ventures tarafından yönetildi. Obvious Ventures'ın kurucu ortağı ve Genel Müdürü James Joaquin, Nue Life'ın akıl ve ruh sağlığı için yeni bir paradigma yaratma çabalarının bir parçası olmaktan heyecan duyduklarını belirtti. 

2020 yılında Juan Pablo Cappello tarafından faaliyete geçirilen şirket, psikedelik terapi yöntemini kullanıyor. Kişiselleştirilmiş ve kanıta dayalı tedaviler sunmak adına yapay zeka teknolojisinden yararlanıyor. NUE Life Health; Florida, Texas, California, Colorado ve Washington ve New York'ta hizmet veriyor. 2022'nin sonuna kadar yirmi eyalete daha yayılmayı hedefliyor. Şirket, Welltok tarafından satın alınan Mindbloom ile rekabet ediyor.

Geçen hafta sağlık girişimi Forge Health 11 milyon dolar yatırım aldığını yazmıştık. Yatırım turu, HC9 Ventures liderliğinde gerçekleşmişti. Yeni gelen yatırım, iş süreçlerini geliştirmek için kullanılacağı açıklanmıştı. ABD'deki altı eyalette faaliyet gösteren Forge Health, ruh sağlığı ve madde kullanım bozukluğu tedavi konusunda çalışıyor. 2016 yılında kurulan şirket, Eric Frieman tarafından kuruldu. Şirket, bağımlılık tedavisini erişilebilir, uygun maliyetli hale getirmeyi amaçlıyor.

Yine bu ay, bu alanda yapılan başka bir yatırım haberi daha gündeme gelmişti. Eleanor Health, General Catalyst liderliğinde 50 milyon dolar yatırım almıştı. Yatırımcılar arasında Warburg Pincus, Town Hall Ventures, Northpond Ventures ve Rethink Impact yer almıştı. ABD merkezli şirketin toplam yatırım miktarı 82 milyon dolara çıkmıştı. Yeni gelen yatırım yeni pazarlara açılmak için kullanılacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.