Yetenek platformu Remotify, Keiretsu Forum Türkiye'den 750 bin dolar değerleme ile yatırım aldı

Freelance yazılımcılar ile proje sahiplerinin güvenilir bir ortamda eşleştiren yetenek platformu olan Remotify, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından 750 bin dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.
Yetenek platformu Remotify, Keiretsu Forum Türkiye'den 750 bin dolar değerleme ile yatırım aldı

Freelance yazılımcılar ile proje sahiplerinin güvenilir bir ortamda eşleştiren yetenek platformu olan Remotify, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından 750 bin dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. Remotify, aldığı yatırım ile 2027 yılında dünya iş gücünün yüzde 50’sini oluşturacak freelance çalışmayı hem proje sahipleri hem yetenekler için daha güvenilir ve yönetilebilir iş modeline dönüştürmek istiyor. 

Remotify, proje sahiplerinin doğru yazılımcılara ulaşmasını sağlarken, kontrat, fatura gibi yönetim hizmetleri ile eşleştirme ve freelance yönetim platformu olarak pazarın iki tarafına da hizmet veriyor. Yazılımcı havuzunda ortalama 6,5 yıl deneyime sahip yazılımcılar bulunan Remotify, 500’den fazla geliştiriciye sahip.

Remotify Kurucu ortağı Hasan Can Soygök, şirketler için en önemli paydaşlardan biri olan yazılımcı alanında destek olmak üzere yola çıktıklarının altını çizerek, proje sahibi de freelancer da olsanız karşılaştığınız işlerin yaklaşık yüzde 30’unun üretken olmayan, yönetimsel işler olarak tanımlanabileceğini söyledi. Remotify'ın iki tarafında iş sürecinde yaşadığı potansiyel problem oluşturabilecek iş takibi, sözleşme, ödeme ve faturalama gibi konularda standartları belirleyerek freelance çalışmayı herkes için daha kolay hale getirdiğini sözlerine ekledi.

Remotify’nın şirketlerle onaylanmış yazılım geliştiricileri freelance çalışma modeinde bir araya getiren bir platform olduğunu ekleyen kurucu ortak Işıner Köse ise Remotify olarak freelance çalışma modelinin daha fazla özgürlük, daha fazla sorumluluk anlamına geldiğinin farkında olduklarını; sorumluluğun bir kısmını paylaşarak freelance iş modelinin getirdiği özgürlükten daha fazla çalışanın faydalanmasını amaçladıklarını söylüyor. Köse, gelir modelini basitçe toplam işlem bedelinin üzerinden alınan bir komisyon olarak belirlediklerini ve bir yıl içerisinde iki alternatif nakit akış kanalını da gelir modeline dahil edeceklerini söyledi. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.