Blockchain tabanlı yerli oyun projesi The Unfettered, 2,5 milyon dolar yatırım aldı

The Unfettered'ın 2,5 milyon dolarlık yatırım turu, kripto para ve blockchain yatırımları yöneten Vendetta Capital ve oyun token projelerinin yönetimini sağlayan Icetea Labs'in ortak liderliği ile birlikte gerçekleşti.
Blockchain tabanlı yerli oyun projesi The Unfettered, 2,5 milyon dolar yatırım aldı

Oyun ekosisteminin önemli bir parçası olma konusunda yoluna emin adımlarla devam eden blockchain tabanlı oyunlar, yatırımlar almaya devam ediyor. Blockchain tabanlı yerli bir oyun projesi olan The Unfettered, yatırım aldığını duyurdu.

The Unfettered tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 2,5 milyon dolar yatırım aldı. The Unfettered'ın 2,5 milyon dolarlık yatırım turu, kripto para ve blockchain yatırımları yöneten Vendetta Capital ve oyun token projelerinin yönetimini sağlayan Icetea Labs'in ortak liderliği ile birlikte gerçekleşti.

Yatırım turuna, Vendetta Capital ve Icetea Labs'in haricinde ise Animoca Brands, Morningstar Ventures, Bridge Mutual, Momentum6, FomoCraft, GAINS Associates, ZBS Capital, L.A.B.S. Group’tan Yuen Wong, Illuvium CEO’su Kieran, Good Games Labs, BreederDAO, PolkaCity, RBL Labs, Paribu Ventures, Cryowar,  Parachain Ventures, Gate.io Labs Ex-Sony PlayStation’dan Sam Ong ve Tehmoonwalker da katıldı.

The Unfettered, Anıl Evci ve Haris Sevinç tarafından kurulan Awkay Technologies'in ilk projesi olarak ön plana çıkıyor. Alınan 2,5 milyon dolarlık yatırım, The Unfettered oyununun geliştirilme süreci için kullanılacak. Ücretsiz olarak sunulacak olan oyun içinde NFT ve metaverse öğelerinin yer alması da bekleniyor.

Awkay Technologies olarak güçlü bir geliştirme ekibiyle The Unfettered için çalıştıklarını belirten Awkay Technologies Kurucu Ortağı Anıl Evci, blockchain teknolojisinin tüm dünyadaki ekonomik, ticari, sosyal etkileri değiştireceği gibi oyun dünyasını da değiştireceğine ve geliştireceğine inandıklarını da aktardı.

Vendetta Capital ve Icetea Labs’in liderlik ettiği bu yatırım turunda toplanan fonu oyunun geliştirme sürecinde kullanacaklarını da paylaşan Evci, gerçekleşen yatırımın The Unfettered’ın geliştirmesini hızlandıracağını ve hedefledikleri tarihte oyuncularla buluşmalarını sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.