NFT MultiSender: Yuga Labs'in de kullandığı toplu NFT gönderim aracı

NFT MultiSender ile birden fazla adrese NFT tokenı transferi gerçekleştirebiliyorsunuz.
NFT MultiSender: Yuga Labs'in de kullandığı toplu NFT gönderim aracı

Web3 devrimi, iş yapış şekillerini değiştirirken yeni araçları da beraberinde getiriyor. Geçtiğimiz günlerde Yuga Labs'in metaverse projesi Otherside'ın satışı esnasında yükselen gaz ücretlerini sizlere aktarmıştık.  Otherside'ın satışa sunulan Otherdeed NFT'leri koleksiyonerlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kullanıcılar Otherdeed için son 24 saatte 177 milyon dolarlık (yaklaşık 63 bin 918 ETH) gaz ücreti ödedi. 

Buna ek olarak başarısız olan mintlerde kullanılan gaz ücretleri ise yaklaşık 1,657 ETH (4562,96 dolar) olarak öne çıktı. Yuga Labs, bu konuda harekete geçerek, başarısız olan mintlerde harcanan gaz ücretlerini iade edeceğini açıkladı. Şirket, bu işi gerçekleştirmek için NFT MultiSender'dan faydalandı. Gelin NFT MultiSender'ı birlikte inceleyelim.  

NFT MultiSender nedir?

Kuruluşu 2018 yılına dayanan Token MultiSender'ın ürettiği NFT MultiSender, NFT gönderimine odaklanan bir araç. Token MultiSender, NFT MultiSender'dan farklı olarak ERC20 tokenlarının toplu olarak gönderimini sağlıyor. 

NFT MultiSender ise bir merkeziyetsiz uygulama (DApp) olarak konumlanıyor. NFT MultiSender ile birden fazla adrese NFT tokenı transferi gerçekleştirebiliyorsunuz. MetaMask üzerinde gönderim sürecini otomatikleştiren bu araç, kullanıcıların işlemleri hızlıca gerçekleştirmesiniz sağlıyor. İşlemler için MetaMask'ın kullanılması, cüzdanların private key'inin (özel anahtar) güvence altına alınmasını kolaylaştırıyor. 

Multisender'ı kullanmak kullanmak için önce cüzdanınızı bağlamanız ve kullanacağınız ağı seçmeniz gerekiyor. Ardından göndermek istediğiniz Token'ı listeden seçerek ya da token adresini girerek ilerleyebiliriz. Ancak gireceğiniz adresin ERC721 veya ERC1155 kontratı olması gerektiğini belirtelim. 

Bu adımların ardından token'ı alacak olan kişilerin listesini yükleyebilirsiniz. Bu adresleri token ID'leri ile birlikte teker teker yazabileceğiniz gibi doğrudan bir dosya olarak yüklemeniz de mümkün. Bıu noktada NFT MultiSender'ın desteklediği dosya formatlarının CSV, XLS ve XLSX olduğunu ekleyelim.

Dosya yükleme aşamasını ise onay süreci takip ediyor. Onay süreci kapsamında hem NFT MultiSender'ın hizmet şartlarını hem de cüzdanınızdaki işlemi onaylamanız şart. İşlem gerçekleşene kadar bekledikten sonra dağıtım aşamasına geçiyorsunuz. 

Dağıtım aşamasında "MultiSend" (çoklu gönderim) düğmesine basıp, cüzdanınızdaki işlemi doğrulamanız yeterli. 

Gönderim süresi 

Bu arada şu an için cüzdan olarak yalnızca Metamask'in desteklendiğini belirtmekte fayda var. Ayrıca araç Ethereum Mainnet, Binance Smart Chain, Arbitrum, IoTeX, Matic Network(Polygon) ve xDai platformlarını destekliyor. 

Token gönderimini gerçekleştirme süresi ise gaz ücretleri ve ağ yoğunluğuna bağlı olarak değişiyor. NFT MultiSender, websitesinde işlemlerin genel olarak 3 ila 5 dakika arasında tamamlandığını belirtiyor. 

Tek seferde gönderdiğiniz token sayısı, sözleşmeye göre farklılık gösteriyor. ERC721 kapsamında tek seferde 60 token gönderilirken, söz konusu ERC1155 olduğunda işlem başına 140 token gönderilebiliyor. Araç, ERC1155 için tek seferde 2 binden fazla gönderim yapılmaması yönünde kullanıcılarını uyarıyor. Aynı şekilde ERC721 için 600 ila 700 arası alıcıya gönderim yapılması tavsiye ediliyor. 

Gönderim ücretleri ve VIP özellikleri 

Ücretler, ERC721 veya ERC1155 tokenlarının nasıl uygulamaya koyulduğuna bağlı olarak değişiyor. Bu ücretleri öğrenmek için aracı denemeniz gerekiyor. Gönderim yapmadan önce araç sizi maliyet tahminlerinin yapıldığı bir ekrana yönlendiriyor.

Eğer aracın VIP paketini alırsanız, tüm işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. VIP kullanıcılar, yalnızca ağ komisyonlarını ödüyor. Özellikle gönderim için uzun bir listeye sahipseniz, VIP paketini tercih etmek, daha uygun maliyetli bir seçim olabilir. 

Öne çıkan verileriyle Token MultiSender 

Token MutliSender'ın paylaştığı verilere göre, şimdiye kadar araç üzerinde 27 binden fazla işlem gerçekleştirildi. Token Multi Sender'ın toplam hacmi 21 milyon doları aşarken, günlük ortalama hacmi ise 1 milyon doları geçmiş durumda. Platformda haftalık olarak 113 işlem gerçekleşiyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.