Sequoia, Binance ve Fidelity'nin de aralarında bulunduğu grup, Elon Musk'ın Twitter satın alımı için 7.1 milyar dolar yatırım yaptı

Elon Musk, Sequoia Capital, kripto borsası Binance ve varlık yönetimi firması Fidelity gibi şirketlerin Twitter satın alımını desteklediklerini açıkladı. Musk, yatırımcılardan yaklaşık 7.1 milyar dolar topladığını söyledi.
Sequoia, Binance ve Fidelity'nin de aralarında bulunduğu grup, Elon Musk'ın Twitter satın alımı için 7.1 milyar dolar yatırım yaptı

Elon Musk'ın Twitter'ı satın aldığı haberini sizlere aktarmıştık. Geçtiğimiz haftalarda Twitter'ı satın almak için 43 milyar dolarlık teklif veren Elon Musk, Twitter yönetim kuruluyla yaşanan çekişmelerin sonucunda Twitter'ı satın almayı başarmıştı. Geçtiğimiz günlerde anlaşma kapsamında Twitter yönetim kurulu ile müzakerelere başlayan Musk, Twitter'ı 44 milyar dolara satın almış oldu. Satın alma haberiyle Twitter'ın hisse değerinde de değişim görülmüştü.

Şimdi ise Musk, Sequoia Capital, kripto borsası Binance ve varlık yönetimi firması Fidelity gibi şirketlerin bu satın alımı desteklediklerini açıkladı. Musk, yatırımcılardan yaklaşık 7.1 milyar dolar topladığını söyledi. Zira Elon Musk'ın Twitter'ı devralmasının bir parçası olarak yaptığı yeni başvurular, anlaşma için dış kaynaklardan önemli hisse senedi taahhütleri aldığını gösteriyor.

Söz konusu bilgilere göre 18 yatırımcıdan oluşan bir grup, Elon Musk'ın Twitter teklifini destekliyor. En yüksek yatırımın ise 1 milyar dolarla Oracle’ın kurucu ortağı Larry Ellison'dan geldiği belirtiliyor. Paylaşılan bilgiler arasında Sequoia'nın 800 milyon dolar, VyCapital'ın 700 milyon dolar ve Binance'in 500 milyon dolar yatırım yaptığı bilgisi var.

Twitter'ı özel bir şirket haline getirecek olan işlemin bu yıl içinde kapanması bekleniyor.

Konuyla ilgili gelişmeler oldukça size aktarmaya devam edeceğiz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.