Apple, servis gelirleri ile büyümeye devam ediyor

Apple tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, yılın ikinci finansal çeyreğinde servislerden 19.8 milyar dolar gelir elde etti.
Apple, servis gelirleri ile büyümeye devam ediyor

ABD'nin tatil sezonunun da içinde bulunduğu yılın ilk mali çeyreği ile ilgili finansal detayları paylaşan Apple'ın gelir anlamında rekor kırdığını geçtiğimiz Ocak ayında sizlere aktarmıştık. Bugün ise yılın ikinci çeyrek sonuçlarını paylaşan Apple, servisler üzerinden rekor gelir elde ettiğini duyurdu.

Apple tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, yılın ikinci finansal çeyreğinde servislerden 19.8 milyar dolar gelir elde etti. Bir önceki yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında servislerin gelirlerinde yüzde 17 oranında artış yaşandığını da ekleyelim. Son 12 aya baktığımızda ise Apple'ın servisler kategorisinden toplamda 75 milyar dolar gelir elde ettiğini görüyoruz.

İçinde App Store, Apple TV+, Apple Music ve iCloud gibi platformları barındıran servisler kategorisinin toplam ücretli abone sayısı ise 825 milyona ulaştı. Apple'ın paylaştığı bilgilere göre servisleri kullanan ücretli abone sayısı sadece bir yıl önce 165 milyon seviyelerindeydi. 

Servisleri arasında yer alan Apple TV+ platformu ile ilgili ilginç bilgiler de paylaşan Apple, orijinal içeriklerinin toplamda 240 ödül ve 960 adaylık aldığını duyurdu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Apple CFO'su Luca Maestri, ilerleyen dönemlerde servisler kategorisi için yeni çözümler sunabileceklerini de paylaştı.

Bir sonraki finansal çeyrek için tahminlerde de bulunan Apple, yılın üçüncü finansal çeyreğinde servisler kategorisinin yüzde 17'den daha az bir artış yaşamasını beklediklerini de paylaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.