Avalanche'nin yatırımcısı Dragonfly Capital, 650 milyon dolarlık yeni fonunu duyurdu

650 milyon dolarlık yeni fona katkıda bulunan şirketler arasında Tiger Global, KKR, Sequoia China, Ivy League vakıfları, Invesco ve Top Tier Capital Partners yer alıyor. 
Avalanche'nin yatırımcısı Dragonfly Capital, 650 milyon dolarlık yeni fonunu duyurdu

Ağırlıklı olarak kripto alanına odaklanan Dragonfly Capital, bu alandaki 3. fonununu duyurdu. 650 milyon dolarlık yeni fona katkıda bulunan şirketler arasında Tiger Global, KKR, Sequoia China, Ivy League vakıfları, Invesco ve Top Tier Capital Partners yer alıyor. Bu şirketlere ek olarak Güneydoğu Asya bölgesinden devlet destekli bir yatırım şirketi de fona katkıda bulundu. 

Dragonfly Capital, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (sec) sunduğu dokümanlarda 500 milyon dolar toplamayı planladığını açıkladı. Görünen o ki; bu yeni fon beklenenden daha yüksek ilgi ile karşılaştı. 

Dragonfly Capital fonları ve girişimleri

2018'de 100 milyon dolarlık fonunu duyuran Dragonfly Capital, 2021'de 225 milyon dolarlık fonu ile gündeme gelmişti. Dragonfly Capital'in şimdiye kadar, aralarında OpenSea'nin satın aldığı Gem, Avalanche, Anchor, Bybit, NEAR ve  Paradigm'in de yer aldığı, yaklaşık 60 şirkete yatırım yaptığını belirtelim.

Şirketin geçmişte yatırım yaptığı girişimlerden de anlaşılacağı üzere; Dragonfly Capital, protokoller, tokenlar kripto şirketleri de dahil olmak üzere blockchain'in hemen hemen her alanında faaliyet gösteren girişimlere destek vermeyi planlıyor. 

Dragonfly Capital yatırım planları 

Yatırım şirketinin yönetici ortağı Haseeb Qureshi ise kripto yatırımlarında kriptonun anlaşılmasının önemine dikkat çekiyor. Qureshi yaptığı açıklamada, günümüzde çok daha fazla yatırım şirketinin ve geleneksel kurumun kripto yatırımlarına ilgi duyduğunu dile getirdi. Özellikle hem kripto topluluğunda hem de yatırımcılar arasında kazanmak için oyna (play to earn) modeline sahip oyunlara, DAO alt yapılarına ve web3 geliştirici araçlarına ilgi olduğunu belirtti. 

Dragonfly Capital, yeni fon kapsamında DeFi, akıllı kontratlar, NFT'ler, Metaverse ve kripto ekosistemindeki diğer sektörlere odaklanacak. 

Blockchain yatırımlarına genel bakış 

Pitchbook verilerine göre 2022'de VC destekli kripto ve blockchain şirketlerinin yatırım sonrası değerlemeleri geç aşamada ortalama yüzde 91 artış gösterdi. Bununla birlikte değerlemeler 3.95 milyar dolara ulaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.