Online toplantıları video kütüphanelerine dönüştüren Grain, 16 milyon dolar yatırım aldı

Online toplantılardaki önemli anları alarak adeta bir video kütüphanesi oluşturmanıza yardımcı olan Grain, Tiger Global Management'ın liderliği üstlendiği Seri A turda 16 milyon dolar yatırım aldı.
Online toplantıları video kütüphanelerine dönüştüren Grain, 16 milyon dolar yatırım aldı

Online toplantılardaki önemli anları alarak adeta bir video kütüphanesi oluşturmanıza yardımcı olan Grain, Tiger Global Management'ın liderliği üstlendiği Seri A turda 16 milyon dolar yatırım aldı. Tura Zoom, Slack Fund, Unusual Ventures ve Freestyle VC de katıldı. Zoom, dün de Oberseve.AI adlı girişimin yatırım turunda karşımıza çıkmıştı.

2018 yılında Jake Adams ve Mike Adams tarafından hayata geçirilen Grain, ekiplerin toplantıları kolayca kaydetmesini, önemli noktaları paylaşmasını ve tüm konuşmalardan bilgi oluşturmasını sağlıyor. Çağrı notlarını ve dökümleri otomatikleştirebiliyor, en önemli anları kırpabiliyor ve tüm şirket, müşteri ve pazar kitaplığına erişebiliyor. Video klipler, 30 saniyeden 10 dakikaya kadar değişebiliyor ve özet vurgular oluşturmak için makaralar halinde bir araya getirilebiliyor. Kullanıcılar, bir içerik kaydedildikten sonra o içeriğin uzunluğunu ayarlayabiliyor. İçeriği kimlerin düzenleyebileceği de kontrol edilebiliyor.

Şirketler, daha iyi satış yaparak gelirlerini artırmak, müşterilerini anlayabilmek, daha iyi yetenekleri işe almak ve ürün ve araştırma ekiplerine yardımcı olmak için Grain'i kullanıyor. Grain, Zoom, Slack, Salesforce, Google gibi birçok platforma entegre olabiliyor. 

Grain'in globalde 27 çalışanı bulunuyor, şirketin Seri A'dan önce aldığı yatırım miktarı ise 4 milyon dolar. Şirket aldığı yeni yatırımla hızlı bir büyüme gerçekleştirmek istiyor. Grain'in Debrief, Descript ve Perfect Recall gibi rakipleri bulunuyor.

Grain, kısa bir süre önce video mesajlaşma platformu olan PingPong'u da satın almış; operasyon başkanı olarak PingPong'un kurucusu Jeff Whitlock'u bünyesine katmıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.