MoonPay'in yatırım turuna ünlü akını: Bruce Willis, Justin Bieber, Paris Hilton, Gwyneth Paltrow ve dahası

Justin Bieber, Chainsmokers, Drake, Eva Longoria, Jason Derulo, Kate Hudson, Bruce Willis, Paris Hilton, Gwyneth Paltrow ve Matthew McConaughey'in de yer aldığı yatırım turunda 86.7 milyon dolar yatırım aldı.
MoonPay'in yatırım turuna ünlü akını: Bruce Willis, Justin Bieber, Paris Hilton, Gwyneth Paltrow ve dahası

MoonPay'in blockchain tabanlı varlıkların satın alınmasında ünlüler için adeta bir kripto "Concierge" hizmeti sunduğunu sizlere aktarmıştık. MoonPay, Justin Bieber, Chainsmokers, Drake, Eva Longoria, Jason Derulo, Kate Hudson, Bruce Willis, Paris Hilton, Gwyneth Paltrow ve Matthew McConaughey'in de yer aldığı yatırım turunda 86.7 milyon dolar yatırım aldı. Bu yeni yatırım turu ile şirketin toplam yatırım miktarı 642 milyon dolara yükseldi. 

2021'in Ekim ayında A serisi yatırım turuna başlayan MoonPay'in, turu 15 Aralık 2021'de 555 milyon dolar ile kapattığını hatırlatalım. Tiger Global ve Coatue liderliğinde gerçekleşen tura Thrive Capital ve Paradigm gibi yatırım şirketleri de katılım göstermişti. Bu şirketlerin yanı sıra Ashton Kutcher ve Madonna'nın menajeri Guy Oseary'nin yatırım şirketi Sound Ventures da turda yerini almıştı. Yatırım ile beraber MoonPay'in değerlemesinin 3.4 milyar dolara ulaştığını da hatırlatmakta fayda var. 

NFT dünyasının ünlü koleksiyonu Bored Ape Yatch Club'ın yatırımcıları arasında yer alan MoonPay, şimdiye kadar koleksiyonun tanınırlığını artırmakta da önemli bir rol üstledi. Örneğin, şu anda MoonPay'in yatırımcılarına katılan Gwyneth Paltrow, Ocak ayında girişimin Concierge hizmetine teşekkür etmişti. 

MoonPay'in Concierge hizmeti kadar büyüme verileriyle de öne çıktığını belirtelim. Şirketin paylaştığı verilere göre, 2 binden fazla kripto işleminin gerçekleşmesini sağlayan MoonPay, 5 milyondan fazla müşteriye sahip. Şirketin büyüme oranı ise yüzde 1700 olarak öne çıkıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.