Netflix'ten içeriklerin gerçekten beğenilip beğenilmediğini anlamak için yeni özellik: Two Thumbs Up

Netflix'in "Two Thumbs Up" adını verdiği yeni özelliği, şirketin, bir kullanıcının gerçekten neyi sevip sevmediğini öğrenmesini sağlayacak.
Netflix'ten içeriklerin gerçekten beğenilip beğenilmediğini anlamak için yeni özellik: Two Thumbs Up

Dünyanın önde gelen dijital platformlarından Netflix'te herhangi bir içeriği izledikten sonra o içeriği sevip sevmediğinize dair beğeni tuşlarının önünüze geldiğini görmüşsünüzdür. Netflix'in bu tuşlarla yapmak istediği algoritmaları sizin beğenilerinize göre şekillendirmek, yani aslında platformun amaçladığı şey hesabın gerçekten kişiselleşmesini sağlamak, sizin beğendiklerinizi öğrenmek değil. En azından şimdiye kadar böyleydi, zira Netflix'in "Two Thumbs Up" adını verdiği yeni özelliği, şirketin, bir kullanıcının gerçekten neyi sevip sevmediğini öğrenmesini sağlayacak.

Netflix ürün inovasyonu ve kişiselleştirme deneyimleri direktörü Christine Doig-Cardet, kullanıcıların sevecekleri dizileri ve filmleri bulabilmesinin gerçekten önemli olduğunu; Netflix'i izleyecek bir şey seçmenin en kolay olduğu yer haline getirmeye devam edeceklerini söyledi. Şirket, 2017 yılında Thumbs Up ve Thumbs Down sistemi için beş yıldızlı derecelendirme sisteminden vazgeçmişti. Eski sistemde bir içeriği ne kadar sevdiğinizi belirtmek için 1 ila 5 yıldız arasından birini seçiyordunuz. Netflix bir noktada bu özelliği daha gelişmiş şekilde geri getiriyor diyebiliriz.

Netflix'in yeni özelliği bugünden itibaren Netflix'in web, TV, Android ve iOS arayüzlerinde mevcut durumda. Bir içerik için "Two Thumbs Up" seçeneğini kullanmak isterseniz, içeriğe tıklayarak beğeni ve beğenmeme butonlarının yanına bakmanız yeterli. Türkiye için bu özelliği kullandığınızda anlamın "buna bayıldım" demek olduğunu da belirtelim.

Netflix son dönemde ülkemizde fiyatlarını artırmasıyla gündemimizdeydi. Buna göre yüzde 40 civarında zam yapılmış, Temel paket 37,99 TL'ye, Standart paket fiyatı 57,99 TL'ye ve Özel paket fiyatı ise 77,99 TL'ye ulaşmıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.