Elon Musk, Twitter'ın yönetim kuruluna katılmayacak

Twitter CEO'su Parag Agrawal'ın yaptığı açıklamalara göre Elon Musk, Twitter'ın yönetim kuruluna katılmayacak. Normal şartlarda Musk'ın 9 Nisan'da kurula katılması bekleniyordu.
Elon Musk, Twitter'ın yönetim kuruluna katılmayacak

Geçtiğimiz haftalarda Elon Musk'ın, Twitter'ın yüzde 9,2'sinin sahibi olduğu haberini sizlerle paylaşmıştık. Söz konusu habere göre Musk'ın elindeki hisse sayısı ise toplamda 73 milyon 486 bin 938 olarak belirtilmişti. Elon Musk'ın satın aldığı hisselerin 2,89 milyar dolar değerinde olduğunun altı çizilmişti. Bu haberden sonra Twitter hisseleri yüzde 25 oranında artmıştı.

Şimdi ise Twitter CEO'su Parag Agrawal'ın yaptığı açıklamalara göre Elon Musk'ın Twitter'ın yönetim kuruluna katılmayacağını öğrendik. Aslında Agrawal, daha önce yaptığı açıklamada Musk'ın yönetim kuruluna katılacağını söylemişti, kısacası bu açıklama bir anda tersine döndü diyebiliriz. 

Agrawal, Elon Musk'ın kurula atanacağını duyurduklarını; Musk'ın yönetim kuruluna atanmasının normalde resmi olarak 9 Nisan'da yürürlüğe gireceğini, ancak Elon Musk'ın aynı sabah, yönetim kuruluna katılmayacağını paylaştığını söyledi. Parag Agrawal, yönetim kurulunda olsunlar veya olmasınlar, hissedarlarına her zaman değer verdiklerini; Elon Musk'ın kendilerinin en büyük hissedarı olduğunu ve onun katkılarına açık olacaklarını da sözlerine ekledi. 

Twitter'ın açıkladığı anlaşmanın şartlarına göre, Musk'ın Twitter'ın yönetim kuruluna katılması, sosyal ağ üzerindeki genel sahipliğini, yönetim kurulunda kaldığı sürece ve ayrıldıktan 90 gün sonra, en fazla yüzde 14,9 ile sınırlamasını gerektirecekti. Düzenleyici dosyalarına göre Twitter, Musk'ı 2024'te sona erecek bir dönem için yönetim kuruluna atamayı planladığını söyledi.

Elon Musk, hafta sonu yaptığı açıklamalarda Twitter'a, aylık 3 dolarlık abonelik hizmeti Twitter Blue'ya abone olan herkese bir kimlik doğrulama onay işareti vermeyi düşünmesini önerdi. Yani kısa bir süre sonra Twitter Blue abonesi olan herkesi onaylı hesap olarak görmemiz olası. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.