Elon Musk, Twitter'ın yüzde 9,2'sinin sahibi oldu

Elon Musk, toplamda 73 milyon 486 bin 938 Twitter hissesinin sahibi oldu. Cuma günü kapanış verilerine baktığımızda Elon Musk'ın satın aldığı hisselerin 2,89 milyar dolar değerinde olduğunu görüyoruz.
Elon Musk, Twitter'ın yüzde 9,2'sinin sahibi oldu

Teknoloji dünyasının en önemli isimleri arasında yer alan Tesla CEO'su Elon Musk ile ilgili gelişmeleri ve Musk'ın yaptığı açıklamaları pek çok kez sizlere aktarmıştık. Diğer CEO'lardan farklı olarak açıklamalarını genelde Twitter üzerinden yapan Musk'ın Twitter platformunu oldukça aktif kullandığı biliniyor.

Bugün Bloomberg tarafından paylaşılan bilgilere göre Elon Musk, Twitter'ın hissedarı oldu. Yayınlanan 13G dosyasında yer alan bilgilere göre Musk, sosyal medya platformu Twitter'ın yüzde 9,2 hissesini satın aldı. Söz konusu hisse alımının 14 Mart tarihinde gerçekleştiğini de ekleyelim.

Elon Musk'ın Twitter'ın hissedarı olduğunun ortaya çıkmasının ardından ise Twitter hisselerinin yüzde 25 oranında önemli bir artış da yaşandı. Elon Musk'ın Twitter profilinin 80 milyon takipçi ile birlikte Twitter platformunda yer alan en çok takipçili profil olduğunu da ekleyelim.

Cnbc'nin verilerine göre Musk, toplamda 73 milyon 486 bin 938 Twitter hissesinin sahibi oldu. Cuma günü kapanış verilerine baktığımızda ise Elon Musk'ın satın aldığı hisselerin 2,89 milyar dolar değerinde olduğunu görüyoruz. Elon Musk tarafından satın alınan yüzde 9,2 oranındaki hissenin pasif hisse olarak konumlandırıldığını da belirtelim.

Geçtiğimiz haftalarda Twitter platformundaki ifade özgürlüğü ile ilgili bir anket açan Musk, takipçilerine "Twitter'ın ifade  özgürlüğüne sıkı sıkıya bağlı olduğuna inanıyor musunuz?" şeklinde bir soru yöneltmişti. Açılan anketin ardından Musk'ın yeni bir sosyal medya platformu üzerinde çalışabileceği de konuşulmuştu. Fakat bugün ortaya çıkan bilgilere göre bu durumun tam tersi gerçekleşti ve Elon Musk, Twitter'ın hissedarı oldu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.