Doğuş Grubu’nun girişim hızlandırma programı Invendo UP'ın ilk dönemine katılacak 5 girişim

Doğuş Grubu’nun Doğuş Yeni Girişimler çatısı altında yer alan, erken aşama teknoloji şirketlerinin katılabildiği InvenDO Up Hızlandırma Programı’nın ilk döneminde yer alacak 5 girişim belli oldu.
Doğuş Grubu’nun girişim hızlandırma programı Invendo UP'ın ilk dönemine katılacak 5 girişim

Doğuş Grubu’nun Doğuş Yeni Girişimler çatısı altında yer alan, erken aşama teknoloji şirketlerinin katılabildiği InvenDO Up Hızlandırma Programı’nın ilk döneminde yer alacak 5 girişim belli oldu.

Almanya, Polonya ve Avusturya gibi farklı ülkelerden gelen 400’e yakın girişim başvurusu arasından seçilen, sürdürülebilirlik, siber güvenlik, pazarlama teknolojileri ve iş zekası alanlarından ürünleri bulunan 3pmetrics, heybooster, Ingosa, Seatech ve Wallids, InvenDO Up Hızlandırma Programı’na girmeye hak kazanan ilk 5 girişim oldu.

Girişimler, 6 ay boyunca Doğuş Grubu ve Hackquarters iş birliğinde hayata geçirilen InvenDO Up Girişim Hızlandırma Programı’nın ilerleyen süreçlerinde temel performans göstergelerini belirleyerek Doğuş Grubu şirketleriyle ürünlerini test edebilecek, yerel ve global iş ağlarını genişletme imkanına sahip olacak.

Seçilen girişimler, InvenDO Up’ın sağlayacağı birçok farklı konuda eğitim, mentorluk, yazılım, teknik, muhasebe, mali müşavirlik, hukuk desteği, ofis alanı ve 200 bin TL’lik nakit desteğinden de faydalanabilecek. Girişimler, Doğuş Grubu’yla iş birliği ve PoC yapabilme, yurt dışı pazarlarına açılabilme, yatırımcı ağlarına kolay erişim, Doğuş Grubu’nun potansiyel yatırımcılardan biri olabilme ve küresel teknoloji firmalarının vereceği desteklerle operasyonel büyüme ve ölçeklendirme gibi pek çok imkandan da yararlanabilecek.

InvenDO Up Girişim Hızlandırma Programı’na seçilen girişimler şu şekilde:

3pmetrics: Kurumların, işletmelerin, etkinliklerin veya tarımsal faaliyetlerin karbon ayak izlerini ISO 14064 standartlarında hesaplayabilmesini, raporlayabilmesini ve analiz edebilmesini sağlayan yazılım altyapısı. 3pmetrics ile birkaç tıkla, kurumsal karbon ayak izini ISO 14064 Sera Gazı Envanteri standardı Kapsam 1 ve Kapsam 2’ye göre hesaplayabilmek ve raporlayabilmek mümkün. Ayrıca işletmeler, faaliyet alanına göre yaşam döngüsü değerlendirmesi yaklaşımıyla ISO14064 Kapsam 3 emisyonlarını da hesaplayabiliyor.

heybooster: E-ticaret şirketlerinin dijital pazarlama verilerini anlamlandırarak aksiyona yönelik iş planlarına dönüştüren, ölçümleme ve pazarlama araçları ile bağlantı kuran ve analiz sunan bir yazılım. Heybooster, ölçümleme ve pazarlama araçları ile bağlantı kurarak, sadece raporlama değil, e-ticaret pazarlama ekiplerinin ihtiyaç duydukları gelişmiş pazarlama analiz sonuçlarını da paylaşıyor.

Ingosa: Dijital satış alışkanlıklarını, websitesi & sosyal medya asistanları ve diyalog bazlı görüntülü reklamlarıyla yeniden şekillendiren ve müşteri yolculuğunu iyileştirerek dönüşümü artırmaya yarayan, yapay zeka tabanlı bir chatbot ürünü. Adapte edildiği markaların karlarını yükseltme hedefi ile geliştirilen Ingosa chatbotları, oldukça kolay bir entegrasyon ile sitelere eklenebiliyor.

Seatech: Optimail uygulaması ile operasyon yönetimi yapan ekipler için e-mail ve diğer yazılı kanalların yönetimini çözen bir uygulama.

Wallids: Siber savunma alanına yeni boyut kazandıran, öğrenme, eşleştirme ve doğrulama sinir ağlarına sahip yapay zeka algoritmalı bir siber güvenlik yazılımı. Bulut tabanlı bir platform olarak işlem yapan Wallids, sisteme yapılan istekleri ve çıktıları analiz ediyor. Herhangi bir siber saldırı anında sistem yöneticilerini bilgilendiren Wallids, aynı zamanda da saldırıları etkisiz hale getirerek veri kaybını önlüyor. Wallids tarafından paylaşılan bilgilere göre platform, saldırıların yüzde 99'unu tespit edip, önlemeyi amaçlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.