Dezenformasyonu engellemek isteyen WhatsApp, iletme özelliğini sınırlandırıyor

Dezenformasyon sorununu ortadan kaldırmak isteyen WhatsApp, kullanıcıların iletebileceği mesaj sayısını sınırlandıracak.
Dezenformasyonu engellemek isteyen WhatsApp, iletme özelliğini sınırlandırıyor

Hayatımızın değişmez bir parçası haline gelen mesajlaşma ve iletişim platformları, sosyal medya platformları ile birlikte haberlere en hızlı ulaşmamızı sağlayan çözümler arasında yer alıyor. Bu platformlar hızlı bir şekilde haberlere ulaşmamızı sağlasalar da, ulaştığımız haberler maalesef her zaman doğru haberler olmuyor.

Çağımızın en önemli sorunları arasında yer alan dezenformasyon, sosyal medya ve mesajlaşma platformları nedeniyle çığ gibi büyüyor. Bugün edindiğimiz bilgilere göre bu sorunu ortadan kaldırmak isteyen WhatsApp, dezenformasyonu önlemek için kullanıcıların iletebileceği mesaj sayısını sınırlandıracak.

Uzun zamandır bu sınırlandırma üzerinde çalışan WhatsApp, 3 yıl önce iletilecek mesajların sınırlandırılmasına Brezilya'da başlamıştı. WhatsApp'ın beta özelliklerini duyurmasıyla tanınan Wabetainfo'nun paylaştığına göre mesajlaşma platformu, beta olarak Brezilya'da denediği sınırlandırmayı tüm dünya için kullanıma sunacak.

İletilecek mesajların sınırlandırılması gelecekte karşımıza çıkacak güncellemelerle birlikte tüm kullanıcılar için geçerli olacak. WABetaInfo'nun aktardığı bilgilere göre söz konusu özellik, WhatsApp iOS uygulamasının 22.7.0.76 beta versiyonunda yer alıyor.

İletilecek mesajların sınırlandırılmasının daha önce iletilmiş olan mesajlar için geçerli olacağını da ekleyelim. Kısacası kendi yazdığınız bir mesajı dilediğiniz gibi iletebilirsiniz bu konuda herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

Daha önce iletilmiş bir mesajı birden çok noktaya iletmeye çalıştığınızda ise karşınıza iletilen mesajların sadece bir grup sohbetine gönderilebileceği ile ilgili bir uyarı çıkacak. Hatırlatmak gerekirse şu an için bir mesajı aynı anda 5 sohbete iletebiliyorsunuz. İletilecek mesajların sınırlandırılmasının ne zaman tüm kullanıcılar için sunulacağı ise henüz net değil. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.