Twitter, "Profesyonel Hesap" özelliğini global olarak tüm kullanıcılara açtı

Twitter'ın "Profesyonel Hesap" özelliği artık global olarak tüm kullanıcılara açıldı. Böylece tüm kullanıcılara, hesaplarını Profesyonel Hesap'a dönüştürme imkanı sunulmuş oldu.
Twitter,

Twitter, geçtiğimiz ekim ayında, tüm sektörlerdeki işletmelerin, içerik oluşturucuların, geliştiricilerin ve yayıncıların içeriklerini, ürünlerini ve hizmetlerini doğrudan Twitter'da ücretsiz olarak sergilemelerine olanak sağlayan "Twitter for Professionals" özelliğini tanıtmıştı. Şimdi, Twitter Business hesabının paylaştığı bilgilere göre "Profesyonel Hesap" özelliği artık global olarak tüm kullanıcılara açıldı. Böylece tüm kullanıcılara, hesaplarını Profesyonel Hesap'a dönüştürme imkanı sunulmuş oldu.

Twitter'da profesyonel bir profil oluşturmak için uyulması gereken bazı kurallar var. Bunlardan ilki Twitter'ın kullanıcı sözleşmesini daha önce birçok defa ihlal etmiş olmamanız. Ayrıca hesap adı, kişisel bilgiler ve profil resmini içeren eksiksiz bir profiliniz olmalı. Profilde gerçek kimliğiniz açık olmalı. Profilinizde başka bir kişinin, markanın veya kuruluşun kimliği bulunmamalı ya da başkalarını kandırmaya yönelik sahte bir kimlik kullanılmamalı. Twitter, doğrudan markanız veya kuruluşunuzla bağlantılı olmadığı sürece hayvanları veya kurgusal karakterleri içeren profillerin bu özelliğe uygun olmadığını belirtiyor. Twitter'a göre parodi ve hayran hesapları da Profesyonel Hesap için uygun değil.

Eğer bir profesyonel hesabınız varsa davranış ve içerikleriniz, Twitter Kuralları da dahil olmak üzere Twitter Kullanıcı Sözleşmesine uygun olmalı. Twitter'da reklam veriyorsanız Twitter'ın Reklam Politikalarına uymanız gerekiyor, ayrıca Twitter Amplify Yayıncı Programı üyesiyseniz Twitter'ın Marka Güvenlik Politikalarına uymanız şart.

Twitter'da bu şartları karşılıyorsanız Profesyonel Hesap sahibi olmanız da oldukça kolay. Twitter'ı açtıktan sonra sol menüde daha fazla seçenek görüntülediğinizde "Twitter for Professionals" sekmesini de göreceksiniz. Akabinde yapmanız gereken tek şey Twitter'ın şartlarını kabul edip devam etmeniz. Bu aşamadan sonra Twitter, en fazla 160 karakterle kendinizi tanımlamanızı istiyor. Bu aşamadan sonra da bir kategori seçmeniz isteniyor. Sonrasında iş ya da içerik üretici olmak üzere bir hesap türü seçmeniz gerekiyor. Tüm bu süreçten sonra bir profesyonel hesabınız oluyor. 

Profesyonel hesabınızı oluşturduktan sonra düzenlemeleri kendi profilinizden, "profili düzenle" kısmından yapabiliyorsunuz. Profesyonel hesap için düzenleme imkanı en altta sunuluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.