Borusan Holding, kurumsal girişim sermayesi kuruyor

Borusan Holding kurumsal girişim sermayesi ile girişim ve yatırım ekosistemine adım atacak olması.
Borusan Holding, kurumsal girişim sermayesi kuruyor

Başta Türkiye olmak üzere dünyanın farklı pazarlarında çelik, distribütörlük, lojistik ve enerji sektörlerinde faaliyetlerini sürdüren Borusan Holding, 2021 ile ilgili finansal verilerini paylaştı. Borusan Holding tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, 2020 yılında 26 milyar TL olan net konsolide cirosunu 2021 faaliyet döneminde 47 milyar TL’ye yükseltti.

FAVÖK’ünü ise 2,6 milyar TL’den 5,1 milyar TL’ye yükselten Borusan, 2022 - 2024 yılları arasında 12 milyar TL yatırım yapmayı planladığını da duyurdu. Bugüne kadar farklı alanlarda elde ettiği deneyim ve birikimi kullanarak yeni faaliyet alanlarına açılacak olan Borusan, kurumsal girişim sermayesi ile girişim ve yatırım ekosistemine adım atacak.

Kurumsal girişim sermayesi ile dış inovasyon ekosisteminden faydalanmayı amaçlayarak, bugünkü portföyünün ölçeği içinde farklı bir risk/getiri profiline sahip, gelecek trendlere uyumlu işlerden oluşacak dinamik portföy oluşturacak olan Borusan, girişimlere yatırımlar yapacak.

Borusan Holding Grup CEO’su Erkan Kafadar tarafından aktarılan bilgilere göre Borusan'ın odağında ise mobilite, tedarik zinciri ve lojistik, iklim teknolojileri ve enerji alanları yer alıyor. Kafadar, Borusan Holding'in yatırımlarının bu yıl başlayacağını da duyurdu.

Borusan Holding tarafından oluşturulacak olan kurumsal girişim sermayesinin büyüklüğü, 2022 yılında kaç girişime yatırım yapacağı veya hangi girişimlere yatırım yapacağı konusunda ise şu an için herhangi bir bilgi bulunmuyor. Yakın zaman içinde Borusan Holding'in yatırımlarının karşımıza çıkmaya başlayacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Borusan Holding'in kurumsal girişim sermayesi ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.