52 milyon TL yatırım alan Ödeal'ın değerlemesi 525 milyon TL'ye ulaştı

Ödeal, Londra merkezli SaltPay’den 52 milyon TL yatırım aldığını duyurdu. Alınan 52 milyon TL'lik yatırım ile birlikte Ödeal'ın değerlemesi ise 525 milyon TL'ye ulaştı.
52 milyon TL yatırım alan Ödeal'ın değerlemesi 525 milyon TL'ye ulaştı

Ülkemizin önde gelen ödeme teknolojileri şirketleri arasında yer alan Ödeal'ın İngiltere merkezli SPG Holdings'ten 28,7 milyon TL yatırım aldığını ve şirket değerlemesinin 290 milyon TL'ye ulaştığını geçtiğimiz yılın Haziran ayında sizlere aktarmıştık.

Bugün ise yeni bir yatırım ile karşımıza çıkan Ödeal, Londra merkezli SaltPay’den 52 milyon TL yatırım aldığını duyurdu. Alınan 52 milyon TL'lik yatırım ile birlikte Ödeal'ın değerlemesi ise 525 milyon TL'ye ulaştı. Ödeal ve SaltPay arasında gerçekleşen yatırım anlaşması ile birlikte Ödeal’ın yüzde 9,9’luk hissesi SaltPay’e geçti.

Ödeal tarafından aktarılan bilgilere göre tıpkı daha önce aldığı yatırımlar gibi bu yatırımın tamamı da şirketin büyümesini devam ettirmek için kullanılacak. Yatırım ile birlikte güncel verileri ile ilgili bilgiler de paylaşan Ödeal, 2021 yılının 4. çeyreğinde işlem hacmini yüzde 136 artırarak, üç haneli büyüme trendini sürdürdüğünü duyurdu.

Geçtiğimiz Şubat ayında Ödeal'ın küçük bir oranda iştirakinin bulunduğu, taksilerde kredi kartı ile ödeme yapmayı sağlayan, böylelikle hem yolculara kolaylık hem de araç sahiplerine gelirini katlama imkanı sunan Takside POS’un hisselerinin tamamını aldığını da hatırlatalım.

Son günlerde Türk firmalarının aldığı yatırımların Türk girişimcilerinin başarılarını ortaya koyduğunu dile getiren Ödeal Kurucu Genel Müdürü Fevzi Güngör, Ödeal'ın da sektörünün önde gelen firmalarından biri olarak yabancı yatırımcıların dikkatini çektiğini paylaştı.

Göstermiş oldukları başarıların diğer yatırımcıların da dikkatini çektiğini ve SaltPay'in Ödeal'ın yeni yatırımcısı olduğunu belirten Güngör, aldıkları bu yatırımı, Ödeal’ın yenilikçi ürün ve çözümleriyle adını global arenada duyurması açısından çok önemsediklerini de dile getirdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.