Tiffany & Co. Tom Sachs Rocket Factory koleksiyonundan bir NFT aldı

Tiffany & Co. Tom Sachs Rocket Factory'nin "Okapi" isimli eserini sahiplendi. Koleksiyonda 1.8 bin parça bulunuyor, parçaların taban fiyatı ise 2.33 ETH olarak öne çıkıyor. 
Tiffany & Co. Tom Sachs Rocket Factory koleksiyonundan bir NFT aldı

Tiffany & Co. bugün paylaştığı bir tweet ile Tom Sachs Rocket Factory koleksiyonundan bir NFT aldığını duyurdu. Şirket, Tom Sachs Rocket Factory'nin "Okapi" isimli eserini sahiplendi. Okapi, Rocket Factory'nin "Mükemmel Roket" olarak tabir ettiği ürünlerden NFT eserlerden biri olarak öne çıkıyor. 

Bu noktada Tom Sachs Rocket Factory projesinin detaylarından bahsetmekte fayda var. Rocket Factory, roket parçalarına farklı markaların isimlerini yerleştirerek bu parçaları bir algoritma aracılığıyla kombinliyor. Tek bir marka ismine sahip bütün parçaların bir araya gelmesiyle "mükemmel roket" ortaya çıkmış oluyor. Koleksiyonun roket parçalarında Hermes, McDonalds, Ferari, Malboro, NASA ve Atari gibi isimler yer alıyor. Koleksiyonda 1.8 bin parça bulunuyor, parçaların taban fiyatı (floor price) ise 2.33 ETH olarak öne çıkıyor. 

NFT satın alındıktan sonra ekip önce roketin fiziksel versiyonunu inşa ederek göğe fırlatıyor. Fırlatma anını video çekimiyle belgeleyen ekip, fırlatma sonrasında fiziksel roketi de NFT'yi satın alan kişiye video içerikle birlikte teslim ediyor. 

Sanatçı Tom Sachs daha önce "Space Program" adı altında birbirinden farklı bölgelerde gerçekleştirdiği uzay temalı sergileriyle gündeme geldi. Tom Sachs Rocket Factory de sanatçının işlerindeki devamlılığı sergiliyor. 

Tiffany & Co. açıklamasında uzun zamandır Tom Sachs ile sürdürdükleri iş ortaklığını sürdürecekleri için heyecanlı olduğunu belirtti. Paylaşımda Tom Sachs'in uzun süredir Tiffany & Co. markası etrafında sanat üretiminde bulunduğu da vurgulandı. 

Tiffany & Co., NFT'ler ile geleceğin daha parlak ve güzel sanatlar koleksiyonerliğinin geleceğinin burada olduğunu belirtti. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.