Steam'in Alpha sürümü Chrome OS için kullanıma sunuldu

Steam'in Chrome OS'e gelmesi ile birlikte genelde eğitim ve iş odaklı kullanılan Chromebook modelleri ile oyun oynanabilmesinin de önü açılmış oldu. 
Steam'in Alpha sürümü Chrome OS için kullanıma sunuldu

Dünyanın en büyük PC odaklı oyun platformu olarak karşımıza çıkan Steam, uzun bekleyişin ardından Google'ın işletim sistemi olan Chrome OS için sunuldu. Steam'in Chrome OS'e gelmesi ile birlikte genelde eğitim ve iş odaklı kullanılan Chromebook modelleri ile oyun oynanabilmesinin önü açılmış da oldu. 

Şu an için Steam'in Alpha sürümünün sunulduğunu bu nedenle az sayıda Chromebook modeli ve oyun ile birlikte bir test süreci yaşanacağını da ekleyelim. Steam'in Alpha sürümünü kullanacak olan Chromebook modellerinin en az 8 GB RAM, 11. nesil Intel Core i5 veya i7 işlemci ve Intel Iris Xe grafik işlemcisine sahip olması gerekiyor.

Google tarafından paylaşılan bilgilere göre Steam'in Alpha sürümü Acer Chromebook 514 (CB514-1W), Acer Chromebook 515 (CB515-1W), Acer Chromebook Spin 713 (CP713-3W), ASUS Chromebook Flip CX5 (CX5500), ASUS Chromebook CX9 (CX9400), HP Pro c640 G2 Chromebook ve Lenovo 5i-14 Chromebook modelleri tarafından destekleniyor.

Sadece Chromebook modellerinin değil aynı zamanda Steam'in Alpha sürümü ile oynanabilecek oyunların sınırlı olduğunu da paylaşalım. Chrome OS için sunulan Steam ile birlikte şu an için toplamda 50 oyun oynanabiliyor.

Bu oyunlar arasında Portal 2, Skyrim, The Witcher 3: Wild Hunt, Half-Life 2, Stardew Valley, Factorio, Stellaris, Civilization V, Fallout 4, Dico Elysium, Celeste ve Dead Cells gibi yapımlar bulunuyor. Oyunların tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Genelde eğitim ve iş odaklı kullanılan Chromebook modellerinin oyunlar konusunda nasıl bir performans sunacaklarını ise zaman gösterecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.