Otomobilin içinden telekonferansa bağlanmak: Ford, Cisco ile ortaklık kurduğunu açıkladı

Cisco'nun bulut bazlı video konferans uygulaması olan Cisco Webex Teams'i elektrikli araçlarında kullanacak. Ancak bunun ne zaman gerçekleşeceği konusunda net bir tarih verilmedi.
Otomobilin içinden telekonferansa bağlanmak: Ford, Cisco ile ortaklık kurduğunu açıkladı

Son dönemde yaptığı işlerle elektrikli araç konusunu oldukça önemsediklerini gösteren ABD'li araba üreticisi Ford, teknoloji şirketi Cisco ile ortaklık yapacağını duyurdu. Buna göre Cisco'nun bulut bazlı video konferans uygulaması olan Cisco Webex Teams'i elektrikli araçlarında kullanacak. Ancak bunun ne zaman gerçekleşeceği konusunda net bir tarih verilmedi. Webex, mesajlaşmasını, sesli ve görüntülü aramaya olanak sağlayan bir işbirliği aracı olarak da biliniyor.

Ford CEO'su Jim Farley Salı günü yaptığı açıklamada 2023 yılına kadar yılda 600 binden fazla elektrikli araç üretmeyi planladıklarını da söyledi. Önümüzdeki birkaç yıl içinde Avrupa pazarına yedi yeni EV modeli tanıtmayı planladığını duyurdu.

Şirket, özellikle Avrupa'da satacağı tüm otomobillerin 2030 yılına kadar tamamen elektrikli olması yönünde yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor. Bu doğrultuda şirketten önemli bir açıklama geldi. Ford, elektrikli ve içten yanmalı araçlar için yeniden yapılanmaya gittiğini duyurmuştu.

Amaçları, bu alandaki zorluklara aynı zamanda fırsatlara doğru ve etkili odaklanmak. Ayrıca şirketin faaliyet kar marjının 2026 yılına kadar yüzde 8'den yüzde 10'a çıkması hedefleniyor. Ford, iki önemli üretim kolunu Ford Blue ve Ford Model E başlığı altında topladı. Buna göre Ford Blue birimi, Mustang, F-150 ve Bronco gibi mevcut içten yanmalı (ICE) araçları denetleyecek. Bu, şirketin hala içten yanmalı motorlardan vazgeçmediğinin göstergesi olarak yorumlanıyor. Ford Model E birimi ise elektrikli araçlara odaklanacak. Amaç, bu konuda hızla ilerlemek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.