MNG Kargo'dan e-ticaret teslimatları ve iadeleri için alternatif çözüm: En Yakın Kargo Noktası

En Yakın Kargo Noktası, MNG Kargo’nun kurum içi kaynaklarıyla geliştirdiği teknoloji alt yapısıyla doğrudan e-ticaret firmalarıyla entegre olarak çalışıyor.
MNG Kargo'dan e-ticaret teslimatları ve iadeleri için alternatif çözüm: En Yakın Kargo Noktası

E-ticaret hacmi son dönemlerde hem ülkemizde hem de dünyada bir hayli arttı. Bu artışla birlikte kargo çözümlerinde de alternatif uygulamalarla ve yepyeni şirketlerle karşılaşıyoruz. Zira e-ticaret ekosistemini düşündüğümüzde tüketicilerin öncelik verdiği konulardan biri de kargo. Sipariş zamanını ayarlayabilme, siparişi komşuya bıraktırabilme, kargoyu güvenilir başka bir noktadan satın alabilme bu noktada öne çıkan kalemler diyebiliriz. MNG Kargo da bu kapsamda, bilhassa e-ticarete özel bir çözüm geliştirdi; En Yakın Kargo Noktası.

Alıcı, adresinde kargo beklemeden birden fazla kargoyu, tek noktadan teslim alabiliyor

En Yakın Kargo Noktası, MNG Kargo’nun kurum içi kaynaklarıyla geliştirdiği teknoloji alt yapısıyla doğrudan e-ticaret firmalarıyla entegre olarak çalışıyor. E-ticaret sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde, satıcının anlaşmalı olduğu kargo firması fark etmeksizin, alıcılar, bağımsız olarak sepetlerindeki farklı kargo firmalarıyla gelecek ürünlerini seçtiklerini En Yakın Kargo Noktası’na yönlendirebiliyor. Böylece alıcı, adresinde kargo beklemeden birden fazla kargoyu, tek noktadan kolaylıkla teslim alabiliyor.

Şu anda 1500 noktada hizmet veriyor

En Yakın Kargo Noktası’nın teslimat noktaları, yakın zamanda pek çok e-ticaret sitesiyle entegre olarak e-ticaret tüketicilerine hizmet sunmaya başlayacak.  Şu an yaklaşık 1500 noktada hizmet veren En Yakın Kargo Noktası, ilerleyen süreçte teslim alım noktalarının sayısını da artıracak.

En Yakın Kargo Noktası'nda iadeler de kabul ediliyor

Kargo alıcılarının ev ya da işyerlerinde kargolarını beklemeden, e-ticaret alışverişlerinde kendilerine en yakın kargo noktasını seçerek esnek saat dilimlerinde kargolarını almalarına olanak sağlayan sistem, tüketicilerin e-ticaret iadelerini de kolaylıkla geri gönderebilmesine imkan sağlıyor. Tüketiciler e-ticaret iadeleri için kargo şubesi aramaksızın adreslerine en yakın kargo noktasına tüm kargolarını iade edebiliyor. Böylece e-ticaret üzerinden yapılan online alışverişlerin iadelerinde de tüketiciler için hem iade işlemi kolaylaşıyor hem de iade süreci hızlanıyor.

En Yakın Kargo Noktası modeli aynı zamanda esnafa ek gelir imkanı da sağlıyor. En Yakın Kargo Noktası olarak hizmet verecek esnaf teslim ettiği ve teslim aldığı her kargo başına ek gelir elde ediyor. Teslimatlara ilişkin müşteri memnuniyeti ne kadar yüksekse işletme o kadar çok tercih ediliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.